Spoločnosti prekonávajú očakávania Wall Street. Odklad brexitu je takmer neodvratný

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 25.10.2019

Spolocnosti prekonavaju ocakavania Wall Street. Odklad brexitu je takmer neodvratny

Pondelok

Čínske médiá v pondelok informovali, že podľa zdroja oboznámený so situáciou, Čína požaduje ďalšie rozhovory, než dôjde k uzavretiu prvej fázy dohody.

Doplňujúci návrh bývalého premiéra konzervatívcov Letwina bol v pondelok schválený väčšinou, teda 322 ku 306 hlasov a Boris Johnson bol tak donútený poslať žiadosť o odloženie Brexitu. Premiér Johnson doteraz hovoril, že odklad vyjednávať nebude. Avšak po tomto hlasovaní mu nič iné nezostáva.

Kanadské parlamentné voľby vyhrala Liberálna strana na čele ktorej stojí Justin Trudeau, stratila však väčšinu. Za tento deň kanadský dolár oproti americkému doláru posilnil a kurz menového páru sa prepadol o 0,30%.

Utorok

V utorok sa v Británii opäť hlasovalo. Prvé hlasovanie o schválení vyjednávania Borisom Johnsonom s EÚ prešlo s 329 ku 299 hlasmi. Druhé hlasovanie týkajúce sa časového plánu pre vybavenie nevyhnutné legislatívy skončilo 308-299.

Predaj domov za september v USA mierne klesli. Namiesto očakávaných 5,45 mil. Bolo oznámené 5,38 mil. Za predchádzajúci mesiac bolo predaných 5,50 mil. Už skôr postavených domov.

Agentúra Reuters reportovala, že Čína oficiálne zrušila clá pre nákupy sójových bôbov pod 10 ton.

Streda

Prekvapením boli v stredu reportované zásoby ropy, ktoré namiesto očakávaného zvýšenia zásob o 2,232 mil. Barelov od minulého týždňa klesli o 1,699 mil. Barelov. Crude Oil WTI Futures za tento deň poskočili o 3,34% a uzavreli tak polovicu týždňa na 55,97 USD za barel.

Štvrtok

Vo štvrtok oznámený predaj novo vystavaných domov v Spojených štátoch medzimesačne klesol na 701 tis. Očakávaný nárast bol z 706 tis. (Predošlý mesiac) na 710 tis.

Miera úrokovej sadzby v Eurozóne sa nezmenila a podľa očakávaní zostáva rovnaká, teda 0%.

Rovnako tak úrokové sadzby pre jednodňové sterilizačné obchody sa nezmenili a zostávajú záporné -0,50% na rovnakej hodnote ako v predchádzajúcom období.

Piatok

Úrokové sadzby v Rusku ďalej klesajú. V piatok bola reportovaná nižšia úroková sadzba, ako sa očakávalo, teda 6,50% oproti 6,75%. Na Wall Street ďalej prebieha výsledková sezóna a hoci Amazon reportovali zlé čísla, 80% z už 168 odreportovaných spoločností prekonalo odhady analytikov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.