HDP Číny vzrostlo o 4,9% za Q3. Rusko odmítá zaviesť tvrdú koronavirovú akciu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 23.10.2020

DomovSprávyHDP Číny vzrostlo o 4,9% za Q3. Rusko odmítá zaviesť tvrdú koronavirovú...

Z pondelňajších zverejnených údajov Eurostatom vyplýva, že sú Česi v rámci EÚ najmenej ohrození chudobou alebo sociálnym vylúčením. V roku 2019 bolo chudobou alebo sociálnym vylúčením ohrozených 12,5% obyvateľov Českej republiky, čo je hlboko pod priemerom EÚ, ktorý predstavuje okolo 21%.

Hrubý domáci produkt v Číne zaznamenal v treťom štvrťroku medziročný rast o 4,9%. Čínska ekonomika tak aj naďalej pokračuje v oživenie, aj keď rast bol miernejší ako očakávania analytikov (5,2%). Medzinárodný menový fond predikuje, že čínske hospodárstvo v tomto roku porastie o 1,9%.

RBA na svojom utorkovom zasadnutí pripustila, že je ochotná viac uvoľniť svoju monetárnu politiku. Člen bankovej rady RBA Christopher Kent na tlačovej konferencii oznámil, že stimulačné politika centrálnej banky bude potrebné po dlhšie obdobie.

Ruský prezident Vladimír Putin v stredu uistil podnikateľov, že ruská vláda nepristúpi kvôli koronavírusu k tvrdým reštriktívnym opatreniam. Ďalej vyzval podnikateľov, aby sa zapojili do výskumu a výroby vakcíny, ktorú označil za dobrý biznis.

Štvrtkové dáta ohľadom predaja starších domov v USA dopadli veľmi pozitívne, keď v septembri bolo predaných 6,54 milióna domov, čo bolo najviac za 14 rokov.

Kvôli druhej vlne koronavírusu klesla spotrebiteľská dôvera v Nemecku, keďže sa Nemci obávajú nákazy či zníženia životnej úrovne. Podľa inštitútu GfK sa znížila spotrebiteľská nálada v novembri na mínus 3,1 bodu, konsenzus pritom očakával miernejší pokles na 2,8 bodu.

Podľa údajov zverejnených v piatok britským štatistickým úradom, maloobchodné tržby vo Veľkej Británii sa v septembri zaznamenali medziročný rast z 2,7% na 4,7%, čo bolo vysoko na odhady analytikov oslovených agentúrou Reuters, ktorí predpovedali navýšenie o 3,7%.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť