Stimulačná politika zo strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očakáva návrat ekonomiky na predkrízovú úroveň koncom 2021

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 19.02.2021

DomovSprávyStimulačná politika zo strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očakáva návrat ekonomiky...

Izraelská ekonomika prvýkrát od roku 2002 poklesla, keď sa HDP v tomto roku znížilo o 2,4%. O rok skôr pritom izraelské hospodárstvo vzrástlo o 3,4%. Tamojšia centrálna banka však predikovala oveľa väčší pokles o 3,7%.

Inštitút pre fiškálne štúdie (IFS) konštatoval, že by Británia musela zdvihnú dane o 60 miliárd libier ročne, ak by sa rozhodol súčasný minister financií Rishi Sunak kompenzovať straty spôsobené pandémiu. Sunak má 3. marca načrtnúť, akým spôsobom bude riešiť dopady pandémie.

Viceguvernér ČNB Marek Mora oznámil, že ak sa ekonomika bude v tomto roku zotavovať, tak ČNB môže zdvihnúť úrokové sadzby už počas júnového zasadnutia. Dá sa ale očakávať, že sprísňovanie menovej politiky bude zo strany centrálnej banky veľmi opatrné.

Podľa ZEW inštitútu sa dôvera investorov v nemeckú ekonomiku rapídne zvýšila. Investori totiž už netrpezlivo očakávajú zmiernenie opatrení kvôli zabráneniu šírenia koronavírusu. Index ZEW sa vo februári teda vyšvihol z 61,8 bodu na 71,2 bodu.

Zo zápisnice z posledného zasadnutia ECB vyplynulo, že centrálni bankári sa zhodli na potrebe pokračovať v stimulačnej politike. Ak by sa situácia v eurozóne zhoršovala, tak sú aj naďalej odhodlaní použiť všetky dostupné nástroje, vrátane depozitnej sadzby.

Zápisnica z posledného zasadnutia tiež zverejnil Fed. Americká centrálna banka aj naďalej bude pokračovať v podpore ekonomiky. Tiež kalkuluje s podporou od vlády. Akonáhle obmedzenia spojené s epidemiologickou krízou budú odznievať, tak Fed očakáva výrazné zníženie nezamestnanosti.

Maloobchodné tržby v Spojených štátoch zaznamenali v januári medzimesačný nárast o úctyhodných 5,3%, keď sa očakávalo, že vzrastú iba o 1,1%. Medziročne maloobchodné tržby vzrástli z 2,53% na 7,43%.

Podľa viceguvernéra ruskej centrálnej banky Alexeja Zabotkina sa ruské hospodárstvo vráti na úroveň pred koronavírusovou krízou koncom tohto roka. Až k tomu dôjde, tak tamojšia centrálna banka začne s postupným návratom k neutrálnej monetárnej politike, dodal Zabotkin.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť