Nemecko očakáva návrat ekonomiky na úroveň pred krízou už v Q3. Rusko zdvihlo sadzbu na rekordných 6,5%, bojí sa inflácie

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 23.07.2021

DomovSprávyNemecko očakáva návrat ekonomiky na úroveň pred krízou už v Q3. Rusko...

Podľa Deutsche Bundesbank sa najväčšia európska ekonomika čoskoro vráti na úroveň pred koronakrízou. Nemecká centrálna banka teda očakáva, že sa tak stane najskôr v treťom štvrťroku tohto roka, avšak jedným dychom dodáva, že nesmie dôjsť k žiadnym významným komplikáciám v spracovateľskom priemysle.

Ruská centrálna banka sa odhodlala k razantnému kroku, keď razantne zvýšila základnú úrokovú sadzbu na 6,5%. Ide tak o najvýraznejší hike od roku 2014. Centrálna banka k tomuto kroku pristúpila kvôli dlhodobej vysokej inflácii, ktorá sa usadila v ruskej ekonomike.

Na júlovom zasadnutí ECB nedošlo k žiadnym významným zmenám. Ohľadom úrokových sadzieb sa banka rozhodla byť on hold. Lagardová na tlačovej konferencii potom oznámila, že aby mohlo dôjsť k zvýšeniu sadzieb, tak je potrebné, aby sa inflácia držala nad 2%. Program Peppy tiež bol zachová, avšak centrálna banka nevylúčila v prípade potreby jeho navýšenie. ECB naďalej teda počíta, že daný program bude ukončený najskôr v marci 2022.

Vývoz v Japonsku zaznamenal v prvom štvrťroku nárast o 23,2%, čo bolo najviac za 11 rokov. Dovoz zaznamenal hodnotu 39,86 bilióna JPY, čo predstavovalo nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 4,2%

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť