Nemecko očakáva návrat ekonomiky na úroveň pred krízou už v Q3. Rusko zdvihlo sadzbu na rekordných 6,5%, bojí sa inflácie

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 23.07.2021

DomovSprávyNemecko očakáva návrat ekonomiky na úroveň pred krízou už v Q3. Rusko...

Podľa Deutsche Bundesbank sa najväčšia európska ekonomika čoskoro vráti na úroveň pred koronakrízou. Nemecká centrálna banka teda očakáva, že sa tak stane najskôr v treťom štvrťroku tohto roka, avšak jedným dychom dodáva, že nesmie dôjsť k žiadnym významným komplikáciám v spracovateľskom priemysle.

Ruská centrálna banka sa odhodlala k razantnému kroku, keď razantne zvýšila základnú úrokovú sadzbu na 6,5%. Ide tak o najvýraznejší hike od roku 2014. Centrálna banka k tomuto kroku pristúpila kvôli dlhodobej vysokej inflácii, ktorá sa usadila v ruskej ekonomike.

Na júlovom zasadnutí ECB nedošlo k žiadnym významným zmenám. Ohľadom úrokových sadzieb sa banka rozhodla byť on hold. Lagardová na tlačovej konferencii potom oznámila, že aby mohlo dôjsť k zvýšeniu sadzieb, tak je potrebné, aby sa inflácia držala nad 2%. Program Peppy tiež bol zachová, avšak centrálna banka nevylúčila v prípade potreby jeho navýšenie. ECB naďalej teda počíta, že daný program bude ukončený najskôr v marci 2022.

Vývoz v Japonsku zaznamenal v prvom štvrťroku nárast o 23,2%, čo bolo najviac za 11 rokov. Dovoz zaznamenal hodnotu 39,86 bilióna JPY, čo predstavovalo nárast oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 4,2%

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť