Fed pravdepodobne do konca roka ponechá úrokovú sadzbu bez zmeny. U RBA analytici očakávajú cut vo februári budúceho roka

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 22.11.2019

DomovFed pravdepodobne do konca roka ponechá úrokovú sadzbu bez zmeny. U RBA...

Pondelok

Bundesbanka v pondelok informovala, že spomalenie nemeckej ekonomiky bude trvať aj v 4Q. Podľa nemeckej centrálnej banky však nie je dôvod sa domnievať, že ekonomika upadne do recesie.

Utorok

Christian Hawkesby z RBNZ v utorok konštatoval, že úrokové sadzby na Novom Zélande by mali zostať po nejakú dobu na nízkych úrovniach. Ak si to ekonomická situácia vyžiada, tak nebude váhať hlasovať pre zníženie sadzieb.

Zo zverejnenej zápisnice z posledného zasadnutia RBA vyplynulo, že austrálska centrálna banka bude v prípade potreby znižovať sadzby. Podľa bankovej rady aj naďalej pretrváva neistota ohľadom spotreby domácností. Analytici vyhodnotili zápis ako dovish a väčšina z nich očakáva cut vo februári budúceho roka.

Streda

V stredu znížila PBoC svoju základnú úrokovú sadzbu z 4,20% na 4,15%, čo bolo pre trh prekvapením, keďže konsenzus očakával, že sadzby zostanú bez zmeny.

Agentúra Fitch ponechala rating Číny na A + so stabilným výhľadom. Podľa agentúry by rast čínskej ekonomiky mal v roku 2019 spomaliť na 5,7%.

K ďalšiemu tohtoročnému zníženiu úrokových sadzieb zo strany Fedu pravdepodobne nedôjde, vyplynulo zo zápisnice z posledného zasadnutia FOMC. Väčšina členov je totiž presvedčená, že súčasné nastavenie úrokov zodpovedá situácii v americkej ekonomike. Zo zápisu tiež bola odstránená formulácia, že Fed bude “postupovať podľa potreby”. Práve táto formulácia bola niektorými analytikmi považovaná za signál budúceho zníženia sadzieb.

Agentúra Reuters informovala, že k uzavretiu prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou pravdepodobne tento rok nedôjde. Podľa zdroja oboznámeného so situáciou sa rozhovory stále komplikujú. Situáciu tiež zhoršuje schválenie zákona americkým Senátom, ktorého cieľom je chrániť ľudské práva v Hongkongu.

Štvrtok

Vo štvrtok však čínske ministerstvo obchodu poprelo, že by malo dôjsť k nezhodám v obchodných rokovaniach. Hlavný čínsky obchodný vyjednávač Liu neskôr novinárom povedal, že je “opatrne optimistický” ohľadom dosiahnutia obchodnej dohody.

Zo zápisu ECB vyplynulo, že sa členovia Výkonnej rady ECB zhodli na tom, že je pre prehodnotenie výhľadu inflácie a vplyvu nekonvenčných opatrení ECB potrebných viac informácií.

Piatok

Podľa piatkových zverejnených dát sa nemecká ekonomika v treťom štvrťroku tesne vyhla recesii, keď sa HDP medzikvartálne zvýšilo o 0,1%. Medziročne potom HDP v Nemecku vzrástlo v treťom štvrťroku o 1%.

Nová šéfka ECB Lagardeová konštatovala, že hospodársky rast v eurozóne by sa mal viac opierať o domáci dopyt, aby mohol lepšie čeliť ekonomickému útlmu v zahraničí.

Maloobchodné tržby sa v Kanade v októbri znížili medzimesačne o 0,1%, podľa odhadov analytikov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť