Fed pravdepodobne do konca roka ponechá úrokovú sadzbu bez zmeny. U RBA analytici očakávajú cut vo februári budúceho roka

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 22.11.2019

DomovFed pravdepodobne do konca roka ponechá úrokovú sadzbu bez zmeny. U RBA...

Pondelok

Bundesbanka v pondelok informovala, že spomalenie nemeckej ekonomiky bude trvať aj v 4Q. Podľa nemeckej centrálnej banky však nie je dôvod sa domnievať, že ekonomika upadne do recesie.

Utorok

Christian Hawkesby z RBNZ v utorok konštatoval, že úrokové sadzby na Novom Zélande by mali zostať po nejakú dobu na nízkych úrovniach. Ak si to ekonomická situácia vyžiada, tak nebude váhať hlasovať pre zníženie sadzieb.

Zo zverejnenej zápisnice z posledného zasadnutia RBA vyplynulo, že austrálska centrálna banka bude v prípade potreby znižovať sadzby. Podľa bankovej rady aj naďalej pretrváva neistota ohľadom spotreby domácností. Analytici vyhodnotili zápis ako dovish a väčšina z nich očakáva cut vo februári budúceho roka.

Streda

V stredu znížila PBoC svoju základnú úrokovú sadzbu z 4,20% na 4,15%, čo bolo pre trh prekvapením, keďže konsenzus očakával, že sadzby zostanú bez zmeny.

Agentúra Fitch ponechala rating Číny na A + so stabilným výhľadom. Podľa agentúry by rast čínskej ekonomiky mal v roku 2019 spomaliť na 5,7%.

K ďalšiemu tohtoročnému zníženiu úrokových sadzieb zo strany Fedu pravdepodobne nedôjde, vyplynulo zo zápisnice z posledného zasadnutia FOMC. Väčšina členov je totiž presvedčená, že súčasné nastavenie úrokov zodpovedá situácii v americkej ekonomike. Zo zápisu tiež bola odstránená formulácia, že Fed bude “postupovať podľa potreby”. Práve táto formulácia bola niektorými analytikmi považovaná za signál budúceho zníženia sadzieb.

Agentúra Reuters informovala, že k uzavretiu prvej fázy obchodnej dohody medzi USA a Čínou pravdepodobne tento rok nedôjde. Podľa zdroja oboznámeného so situáciou sa rozhovory stále komplikujú. Situáciu tiež zhoršuje schválenie zákona americkým Senátom, ktorého cieľom je chrániť ľudské práva v Hongkongu.

Štvrtok

Vo štvrtok však čínske ministerstvo obchodu poprelo, že by malo dôjsť k nezhodám v obchodných rokovaniach. Hlavný čínsky obchodný vyjednávač Liu neskôr novinárom povedal, že je “opatrne optimistický” ohľadom dosiahnutia obchodnej dohody.

Zo zápisu ECB vyplynulo, že sa členovia Výkonnej rady ECB zhodli na tom, že je pre prehodnotenie výhľadu inflácie a vplyvu nekonvenčných opatrení ECB potrebných viac informácií.

Piatok

Podľa piatkových zverejnených dát sa nemecká ekonomika v treťom štvrťroku tesne vyhla recesii, keď sa HDP medzikvartálne zvýšilo o 0,1%. Medziročne potom HDP v Nemecku vzrástlo v treťom štvrťroku o 1%.

Nová šéfka ECB Lagardeová konštatovala, že hospodársky rast v eurozóne by sa mal viac opierať o domáci dopyt, aby mohol lepšie čeliť ekonomickému útlmu v zahraničí.

Maloobchodné tržby sa v Kanade v októbri znížili medzimesačne o 0,1%, podľa odhadov analytikov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Základy investovania prostredníctvom ETF fondov

ETF fondy patria medzi najpopulárnejšie nástroje moderného investora, ale aj veľkých inštitúcii. Za popularitu ETF fondov môže predovšetkým množstvo výhod, ktoré investorom priniesli. Vie aké výhody sú to?

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť