Rekordný počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA pokračuje. ČNB zmiernila limity pri hypotékach

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 03.04.2020

DomovSprávyRekordný počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA pokračuje. ČNB zmiernila...

Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondelok zverejnila odhad, že šírenie koronavírusu by mohol viezť v Spojených štátoch k zániku 47 miliónov pracovných miest a miera nezamestnanosti by sa tak mohla dostať k 32%.

Čínske ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80% reštaurácií je už otvorených. Tiež takmer všetky supermarkety, nákupné centrá a maloobchodné obchody sú v prevádzke.

V utorok zverejnený index nákupných manažérov v spracovateľským sektora v Číne za marec vykázal prekvapivo pozitívne dáta, keď vzrástol z februárových miním 35,7 bodu na 52 bodov. Analytici pritom odhadovali, že vzrastie iba na 46 bodov.

Tempo medziročného rastu inflácie v eurozóne v marci kleslo z 1,2% na 0,7%, keď sa odhadovalo, že rast bude činiť 0,8%.

Česká národná banka v stredu zmiernila limity pri hypotékach. LTV (pomer medzi hypotekárnym úverom a záložné hodnotou nehnuteľnosti) zvýšila z 80% na 90%. DSTI (pomer medzi celkovou hodnotou všetkých mesačných splátok a čistým mesačným príjmom žiadateľa o úver) sa zvýšilo z 45% na 50%. DTI (pomer výšky celkového zadlženia žiadateľa o úver a výšky jeho čistého ročného príjmu) centrálna banka zrušila.

Žiadosti o podporu v nezamestnanosti v Spojených štátoch v minulom týždni opäť prekonali rekordy, keď si o podporu požiadalo 6,6 miliónov Američanov.

Španielska ministerka práce Yolanda Diazová vo štvrtok oznámila, že v Španielsku prišlo o prácu v marci okolo 900 tisíc ľudí, čo predstavuje rekordný počet. Najviac zasiahnutými odvetviami sú cestovný ruch a stavebníctvo.

Ratingová agentúra Moodys znížila rating austrálskeho bankového sektora na negatívny z neutrálneho. Aktíva austrálskych bánk sú podľa agentúry kvalitné, ale kvôli zvyšujúcej sa nezamestnanosti sa do budúcna bude kvalita aktív výrazne znižovať.

V piatok vyšla dáta z amerického trhu práce. Miera nezamestnanosti sa v marci zvýšila na 4,4% z februárových 3,5%. V danom mesiaci tiež zaniklo okolo 701 tisíc pracovných miest mimo poľnohospodárstva. Pritom sa predikoval, že zanikne len 100 tisíc pracovných miest.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť