Rekordný počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA pokračuje. ČNB zmiernila limity pri hypotékach

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 03.04.2020

DomovSprávyRekordný počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA pokračuje. ČNB zmiernila...

Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondelok zverejnila odhad, že šírenie koronavírusu by mohol viezť v Spojených štátoch k zániku 47 miliónov pracovných miest a miera nezamestnanosti by sa tak mohla dostať k 32%.

Čínske ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80% reštaurácií je už otvorených. Tiež takmer všetky supermarkety, nákupné centrá a maloobchodné obchody sú v prevádzke.

V utorok zverejnený index nákupných manažérov v spracovateľským sektora v Číne za marec vykázal prekvapivo pozitívne dáta, keď vzrástol z februárových miním 35,7 bodu na 52 bodov. Analytici pritom odhadovali, že vzrastie iba na 46 bodov.

Tempo medziročného rastu inflácie v eurozóne v marci kleslo z 1,2% na 0,7%, keď sa odhadovalo, že rast bude činiť 0,8%.

Česká národná banka v stredu zmiernila limity pri hypotékach. LTV (pomer medzi hypotekárnym úverom a záložné hodnotou nehnuteľnosti) zvýšila z 80% na 90%. DSTI (pomer medzi celkovou hodnotou všetkých mesačných splátok a čistým mesačným príjmom žiadateľa o úver) sa zvýšilo z 45% na 50%. DTI (pomer výšky celkového zadlženia žiadateľa o úver a výšky jeho čistého ročného príjmu) centrálna banka zrušila.

Žiadosti o podporu v nezamestnanosti v Spojených štátoch v minulom týždni opäť prekonali rekordy, keď si o podporu požiadalo 6,6 miliónov Američanov.

Španielska ministerka práce Yolanda Diazová vo štvrtok oznámila, že v Španielsku prišlo o prácu v marci okolo 900 tisíc ľudí, čo predstavuje rekordný počet. Najviac zasiahnutými odvetviami sú cestovný ruch a stavebníctvo.

Ratingová agentúra Moodys znížila rating austrálskeho bankového sektora na negatívny z neutrálneho. Aktíva austrálskych bánk sú podľa agentúry kvalitné, ale kvôli zvyšujúcej sa nezamestnanosti sa do budúcna bude kvalita aktív výrazne znižovať.

V piatok vyšla dáta z amerického trhu práce. Miera nezamestnanosti sa v marci zvýšila na 4,4% z februárových 3,5%. V danom mesiaci tiež zaniklo okolo 701 tisíc pracovných miest mimo poľnohospodárstva. Pritom sa predikoval, že zanikne len 100 tisíc pracovných miest.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť