Zverejňovanie sezónnych ziskov európskych spoločností so sebou neprinieslo priveľa pozitív

Prehľad ekonomických a politických udalostí - 12.11.2018

DomovZverejňovanie sezónnych ziskov európskych spoločností so sebou neprinieslo priveľa pozitív

EKONOMIKA

TALIANSKO

Talianska priemyselná produkcia sklamala. Po minulo mesačnom prudkom 1,7% raste, ktorý bol najväčší od októbra 2016 sa dnes produkcia dostala do negatívneho pásma -0,2%, hoci mierne lepšie než boli odhady analytikov na -0,5%. Produkcia klesala vplyvom zníženiu výroby strojov a zariadení (-1,6%), hoci výroba súčiastok (+1,1%) a trvanlivého tovaru (+1,9%) zaznamenali prudký rast.

Najneskôr do zajtra musí talianska vláda odoslať Európskej Komisii (EK) revidovaný štátny rozpočet. Ten predchádzajúci EK Taliansku neschválila, pretože štátny rozpočet počítal s výškou obchodného deficitu až 2,4% hodnoty talianského HDP.

POLITIKA

VEĽKÁ BRITÁNIA

Nielen britský minister obchodu FOX ale už aj bývala britská ministerka Justine Greeningová vyjadruje pochybnosti o schválení Mayovej dohody o Brexite. Greeningová dokonca navrhuje referendum o zotrvaní Británie v EÚ.

EURÓPA

Zverejňovanie sezónnych ziskov európskych spoločností so sebou neprinieslo priveľa pozitív. Z výsledkov vyplýva, že túto sezónu len 54% európskych spoločností vykázalo zisk väčší než ich pôvodný odhad zisku, čo je najmenší počet od konca roku 2015.

Budúce očakávania ziskov klesli z 8,3% (na začiatku roka) na 5,9%. Za menšími ziskami sa pravdepodobne skrýva neistota ohľadom Brexitu, taliansky rozpočet a zhoršujúce sa americko-čínske obchodné vzťahy.

Európsky Euro STOXX 600 zareagoval na tieto výsledky oslabením o -1%.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základy investovania prostredníctvom ETF fondov

ETF fondy patria medzi najpopulárnejšie nástroje moderného investora, ale aj veľkých inštitúcii. Za popularitu ETF fondov môže predovšetkým množstvo výhod, ktoré investorom priniesli. Vie aké výhody sú to?

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť