USA sa dohodlo s Čínou na prímerí v obchodnom spore. Akciové trhy aj napriek tomu naďalej krvácali

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 07.12.2018

DomovUSA sa dohodlo s Čínou na prímerí v obchodnom spore. Akciové trhy...

Americký prezident Donald Trump a jeho čínsky náprotivok sa dohovorili v sobotu na summite G20 v Buenos Aires na 90-dňovom prímerí v obchodnom spore. Obaja predstavitelia sa po túto dobu budú snažiť nájsť kompromis v obchodných vzťahoch.

Pondelok

V pondelok oznámil ruský prezident Vladimír Putin, že súhlasí, aby sa začiatkom budúceho roka znížila produkcia ropy. OPEC na svojom ekonomickom paneli odporučil znížiť produkciu ropy o 1,3 milióna barelov denne. Ako ľahká americká ropa WTI, tak aj Brent na začiatku týždňa posilnili, ale v priebehu týždňa časť svojich ziskov odovzdali.

Utorok

V utorok zasadala Reserve Bank of Australia (RBA) a podľa očakávaní ponechala sadzby bez zmeny na úrovni 1,5%. Analytici neočakávali prílišné zmeny v komunikácii banky v porovnaní s posledným zasadnutím, napriek tomu RBA vyznela viac “dovish” než trh očakával, čo viedlo k miernemu výpredaji na austrálskom dolári. Menový pár AUD / USD zakončil utorkové obchodovanie poklesom o 0,26%.

Dočkali sme sa tiež zverejnenia CPI zo Švajčiarska, ktoré opäť sklamalo a medziročne stúplo len o 0,9%. Švajčiarska centrálna banka tak má stále dostatok času na zvyšovanie sadzieb a nie je vôbec vylúčené, či nedôjde k rozšíreniu nekonvenčnej monetárnej politiky.

Mark Carney z Bank of England varoval britských poslancov, že ak Anglicko odíde z EÚ bez dohody, tak ceny spotrebného tovaru skokovo vzrastú až o 10%.

Streda

V stredu mala zasadnutie Bank of Canada, ktorá tiež podľa očakávania ponechala sadzby bez zmeny. Banka sa vyjadrila, že ďalšie načasovanie sadzieb je závislé na mnohých faktoroch – ropy, investíciách, voľných kapacít. V dôsledku poklesu cien ropy banka očakáva, že sa inflácia v najbližších mesiacoch zníži, čo viedlo k okamžitému výpredaju na kanadskom dolári a “loonie” (USD / CAD) zakončil stredajšie seansu rastom o 0,70%.

Z Austrálie sme sa dočkali údajov o HDP, ktoré medziročne pokleslo z 3,4% na 2,8%. Tento údaj obchodníkov prinútil k výpredaju austrálskych dolárov.

Štvrtok

Na štvrtok bolo naplánované dvojdňové zasadanie ropného kartelu OPEC. Prvé správy naznačujú, že Irán nechce znížiť svoju produkciu a navyše členovia OPEC zvažujú výnimky aj pre Líbyu a Venezuelu.

Piatok

V piatok boli zverejnené dáta z amerického trhu práce, ktoré nedopadli príliš priaznivo. Nonfarm Payrolls (Novo vytvorené pracovné miesta mimo poľnohospodársky sektor) dosiahli 155 tisíc pracovných miest. Analytici očakávali nárast o 200 tisíc pracovných miest.

Čo nás čaká budúci týždeň?

Hneď zo začiatku budúceho týždňa sa dočkáme HDP z Japonska. Ďalej budú v pondelok zverejnené dáta o nezamestnanosti zo Švajčiarska. V utorok bude medzi hlavné udalosti patriť hlasovanie britského parlamentu o schválení dohody o odchode Británie z Európskej únie. V stredu vystúpi šéf Fedu J.Powell pred hospodárskym výborom amerického kongresu. Na štvrtok je naplánované zasadnutie SNB a ECB. V piatok bude zverejnená priemyselná produkcia z Číny a maloobchodné tržby zo Spojených štátov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť