Trump hrozí Číne a zavádza nové reštrikcie. Rekordný rast HDP Veľkej Británie o 15,5%

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 13.11.2020

DomovSprávyTrump hrozí Číne a zavádza nové reštrikcie. Rekordný rast HDP Veľkej Británie...

Šéf americkej obchodnej komory Thomas Donohue v pondelok oznámil, že malé podniky nemôžu čakať ďalšie tri mesiace, než sa Kongres dohodne na ďalšej pomoci. Americké firmy sú ochotné začať spolupracovať s víťazom prezidentských volieb Joeom Bidenom na rýchlejšej podpore ekonomiky, dodal Donohue.

Turecká líra zaznamenala v pondelkovej obchodnej seanse najväčší nárast od vlaňajšieho marca. Analytici pripisujú posilnenie TRY sobotňajšej výmene guvernéra centrálnej banky a nedeľné rezignáciu ministra financií, ktorý je mimochodom Erdoganov zať.

Nový guvernér Nanci Agbal po nástupe do funkcie oznámil, že nebude váhať využiť všetky dostupné nástroje na dosiahnutie cenovej stability.

V utorok zverejnil inštitút ZEW index dôvery investorov a analytikov v nemeckú ekonomiku, ktorý poklesol na 39 bodov z 56,1 bodu. K poklesu prispeli obavy investorov ohľadom ďalšieho výhľadu tamojšej ekonomiky, ktorá sa momentálne stretáva s druhou vlnou koronavírusu.

Český štatistický úrad oznámil, že spotrebiteľské ceny v októbri medziročne vzrástli o 2,9%, čo bolo o 0,3% menej ako v predchádzajúcom mesiaci. Podľa agentúry Bloomberg sa počítalo s rastom medziročnej inflácie na úrovni 3%.

Guvernérka ECB Christine Lagardeová v stredu oznámila, že podľa nej bude oživenie ekonomiky neisté a bude predovšetkým záležať na rýchlosti rozšírenie novej vakcíny medzi ľudí.

“Aj keď posledné správy o vakcíne vyzerajú povzbudivo, stále by sme mohli čeliť opakujúcim sa cyklom zrýchľujúceho sa šírenie koronavírusu a prísnych opatrení, a to až do doby, kedy sa dosiahne všeobecné imunity. Takže ekonomické zotavenie nemusí byť lineárne, ale skôr neisté a podmienené tempom zavádzania vakcíny, “dodala Lagardeová.

Podľa štvrtkových údajov zverejnených britským štatistickým úradom vzrástla britská ekonomika v treťom štvrťroku o rekordných 15,5%, vďaka čomu sa vymanila z recesie. Aj tak sa ale ekonomika nachádza o viac ako 8% pod úrovňou pred pandémiou.

Donald Trump opäť o niečo viac vyhrotil obchodné vzťahy s Čínou, keď predstavil opatrenia zakazujúce americkým investičným spoločnostiam investovať do čínskych podnikov, ktoré vlastní alebo kontroluje armáda.

Tieto opatrenia by sa mali dotknúť predovšetkým telekomunikačných operátorov China Telecom a China Mobile či Hikvision. Opatrenia by mali nabiť účinnosť 11. januára 2021.

Členovia bankovej rady ČNB sa zhodli, že menová politika je v súčasnosti dostatočne uvoľnená, a preto zatiaľ nie je potrebná meniť úrokové sadzby, vyplynulo zo záznamu z posledného rokovania bankovej rady, ktorý bol uverejnený v piatok.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť