Sektor služieb v USA sa dostal na úrovne pred pandémiou. Británia chce byť Saudskou Arábiou veternej energetiky

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 09.10.2020

DomovSprávySektor služieb v USA sa dostal na úrovne pred pandémiou. Británia chce...

V pondelok zverejnil Inštitút nákupných manažérov dáta ohľadom aktivity v americkom sektore služieb za september. Tento fundament vyšiel veľmi pozitívne a aktivita v americkom sektore služieb sa dostala už na úroveň pred pandémiou.

V utorkovom vyhlásení na straníckej konferencii Boris Johnson oznámil, že koronakríza sa musí pre Britániu stať katalyzátorom významných zmien v Británii. Hlavnou úlohou je transformácia energetického sektora, dodal britský premiér. Británia plánuje investovať do veterných elektrární až 160 miliónov libier, čím sa chce stať Saudskou Arábiou veternej energetiky.

Viceguvernér ČNB Marek Mora konštatoval, že centrálna banka zatiaľ neeviduje žiadny aktuálny problém, na ktorý by musela promptne reagovať. Ak by sa situácia v slovenskom hospodárstve zhoršovala nie je vylúčené, že by ČNB siahla k nekonvenčným nástrojom monetárnej politiky, doplnil Mora.

Donald Trump v utorok nariadil republikánskym vyjednávačom, aby prestali rokovať s demokratmi o ďalšom fiškálnom balíčku. Prezident USA ďalej na twitterovom účte oznámil, že rokovania budú pokračovať, až po prezidentských voľbách, čo vyvolalo výpredaj na akciových trhoch.

V stredu však Trump miernil svoje tweety, keď konštatoval, že nakoniec je odhodlaný vyplatiť druhú jednorazovú podporu pre všetkých Američanov v produktívnom veku vo výške 1 200 USD. Ďalej tiež dodal, že mieni podporovať najviac zasiahnuté odvetvia, ako sú napríklad aerolinky.

Ropný kartel OPEC vo štvrtok oznámil, že vďaka pandémii zvýši svoj podiel na globálnom predaji ropy, keďže tohtoročný prepad cien ropy spôsobil problémy niektorým ropným producentom. Do ťažkostí sa predovšetkým dostali spoločnosti, ktoré ťažia ropu z bridlíc.

Z piatkových zverejnených fundamentov vyplynulo, že miera nezamestnanosti v Kanade v septembri klesla z 10,2% na 9%, čo bol o niečo lepší údaj, než analytici očakávali (9,7%).

Britská ekonomika v auguste medzimesačne posilnila o 2,1% a zaznamenala rast štvrtý mesiac za sebou. Aj tak ale objem ekonomiky zostáva hlboko pod predkrízovou úrovňou.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť