Sektor služieb v USA sa dostal na úrovne pred pandémiou. Británia chce byť Saudskou Arábiou veternej energetiky

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 09.10.2020

DomovSprávySektor služieb v USA sa dostal na úrovne pred pandémiou. Británia chce...

V pondelok zverejnil Inštitút nákupných manažérov dáta ohľadom aktivity v americkom sektore služieb za september. Tento fundament vyšiel veľmi pozitívne a aktivita v americkom sektore služieb sa dostala už na úroveň pred pandémiou.

V utorkovom vyhlásení na straníckej konferencii Boris Johnson oznámil, že koronakríza sa musí pre Britániu stať katalyzátorom významných zmien v Británii. Hlavnou úlohou je transformácia energetického sektora, dodal britský premiér. Británia plánuje investovať do veterných elektrární až 160 miliónov libier, čím sa chce stať Saudskou Arábiou veternej energetiky.

Viceguvernér ČNB Marek Mora konštatoval, že centrálna banka zatiaľ neeviduje žiadny aktuálny problém, na ktorý by musela promptne reagovať. Ak by sa situácia v slovenskom hospodárstve zhoršovala nie je vylúčené, že by ČNB siahla k nekonvenčným nástrojom monetárnej politiky, doplnil Mora.

Donald Trump v utorok nariadil republikánskym vyjednávačom, aby prestali rokovať s demokratmi o ďalšom fiškálnom balíčku. Prezident USA ďalej na twitterovom účte oznámil, že rokovania budú pokračovať, až po prezidentských voľbách, čo vyvolalo výpredaj na akciových trhoch.

V stredu však Trump miernil svoje tweety, keď konštatoval, že nakoniec je odhodlaný vyplatiť druhú jednorazovú podporu pre všetkých Američanov v produktívnom veku vo výške 1 200 USD. Ďalej tiež dodal, že mieni podporovať najviac zasiahnuté odvetvia, ako sú napríklad aerolinky.

Ropný kartel OPEC vo štvrtok oznámil, že vďaka pandémii zvýši svoj podiel na globálnom predaji ropy, keďže tohtoročný prepad cien ropy spôsobil problémy niektorým ropným producentom. Do ťažkostí sa predovšetkým dostali spoločnosti, ktoré ťažia ropu z bridlíc.

Z piatkových zverejnených fundamentov vyplynulo, že miera nezamestnanosti v Kanade v septembri klesla z 10,2% na 9%, čo bol o niečo lepší údaj, než analytici očakávali (9,7%).

Britská ekonomika v auguste medzimesačne posilnila o 2,1% a zaznamenala rast štvrtý mesiac za sebou. Aj tak ale objem ekonomiky zostáva hlboko pod predkrízovou úrovňou.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť