Sága brexit pokračuje aj v tomto týždni. ECB na svojom zasadnutí potvrdila, že ukončí nákup aktív na konci roka 2018.

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 13.12.2018

DomovSága brexit pokračuje aj v tomto týždni. ECB na svojom zasadnutí potvrdila,...

Nedeľa

V nedeľu ráno, nášho času bola zverejnená inflácia z Číny. Medziročná inflácia v novembri poklesla z 2,5% na 2,2%.

Pondelok

Z Japonska sme sa v pondelok dočkali HDP za tretí štvrťrok, ktoré medziročne pokleslo o 2,5%. Tiež bolo zverejnené HDP vo Veľkej Británii za tretí štvrťrok, ktoré zaznamenalo medziročný rast 1,5%. Analytici však očakávali o niečo vyšší rast (1,6%).

OECD vydala varovanie ohľadom nehnuteľnostného trhu v Austrálii a vyzvala vládu a centrálnu banku, nech sa pripraví na krízový plán, ak by došlo ku kolapsu cien nehnuteľností.

Asistent guvernéra RBA, Christopher Kent, v rozhovore pre médiá konštatoval, že sa mzdy mierne zvýšili, ale je mu stále záhadou, prečo je spotreba domácností tak slabá.

Utorok

V utorok čínska vláda informovala, že zníži clá na americké autá, ako o tom skôr informoval americký prezident Donald Trump na svojom twitter účte. Neskôr vyšla správa, že podľa dvoch amerických obchodníkov citovaných agentúrou Reuters nakúpili čínske štátne firmy viac ako 500 tisíc ton amerických sójových bôbov. Zdá sa teda, že Čína sa snaží zapáčiť americkému prezidentovi a že sa bude snažiť urovnať obchodný spor čo najskôr.

Streda

V stredu britská premiérka Theresa Mayová ustála hlasovanie o nedôvere poslancov svojej vlastnej strany. V tajnom hlasovaní získala podporu 200 poslancov. Nedôveru ju vyjadrilo 159 konzervatívnych poslancov. Britská libra zareagovala okamžitým posilnením a menový pár GBP / USD zakončil stredajšiu seansu posilnením o 1,11%.

Člen bankovej rady ČNB, Vojtěch Benda, konštatoval, že kvôli slabej korune sa nezdráha diskusie o “hiku” na poslednom zasadnutí ČNB v tomto roku, ktoré sa bude konať 20. decembra a malo by sa ho zúčastniť všetkých sedem členov rady.

Štvrtok

Štvrtkové obchodovanie sa nieslo v znamení zasadnutí ECB, ktorá potvrdila, že ukončí program nákupu aktív na konci roka 2018. Základná sadzba bola ponechaná bez zmeny a podľa banky by mala zostať na rovnakých úrovniach najmenej do konca leta 2019. ECB zároveň znížila pre rok 2019 odhad inflácie a rastu HDP.

Čo nás čaká budúci týždeň?

V budúcom týždni nás hneď z kraja čakajú inflačné údaje z eurozóny. V utorok sa dočkáme zasadania RBA. Z Veľkej Británie a Kanady budú v stredu zverejnené tiež dáta o inflácii. Z Nového Zélandu bude zverejnené HDP za tretí štvrťrok. Vo štvrtok sa dočkáme miery nezamestnanosti z Austrálie a maloobchodných tržieb z Veľkej Británie. Neminie nás tiež zasadnutia Bank of England. V piatok bude zverejnená národná inflácia v Japonsku a HDP z Británie, Kanady a Spojených štátov amerických.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť