Ropa zdražuje po útokoch v Bagdade. Prvá fáza obchodnej dohody s Čínou bude uzavretá 15. januára

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 03.01.2020

DomovSprávyRopa zdražuje po útokoch v Bagdade. Prvá fáza obchodnej dohody s Čínou...

PBoC znížila RRR (povinná miera rezerv bánk) o 50 bázických bodov, čím chce vytvoriť úverový impulz pre ekonomiku, a tým nakopnúť hospodársky rast. Podľa čínskeho vládneho denníka Global Times má Čínska ľudová banka dostatok priestoru pre ďalšie znižovanie RRR.

Nová členka Rady guvernérov ECB Isabel Schnabel sa domnieva, že ECB by mala objasniť svoj inflačný cieľ. Podľa centrálnej bankárky je názor, že súčasná politika ECB zhorší budúcnosť, prehnaný.

Nový eurokomisár pre obchod Phil Hogan konštatoval, že sa Johnsonovi nepodarí opustiť prechodné obdobie brexitu do konca roka 2020.

Americký prezident Donald Trump na svojom twitterovom účte napísal, že prvá fáza obchodnej dohody s Čínou by mala byť podpísaná 15. januára. Čínska strana zatiaľ tento termín nepotvrdila.

Poradca Bieleho domu Peter Navarro na CNBC uviedol, že dohoda s Čínou je jedna z mnohých obchodných dohôd a už sa nemôže dočkať ďalších uzatvorených obchodných dohôd v roku 2020.

Podľa prieskumu spoločnosti Conference Board sa šéfovia amerických podnikov najviac obávajú v tomto roku recesie.

Pri americkom raketovom útoku na letisko v Bagdade bol zabitý veliteľ iránskych elitných jednotiek Quds Kásim Sulejmana. Svetové akciové indexy reagovali na túto udalosť poklesom, zatiaľ čo cena ropy zaznamenala výrazný rast.

Miera nezamestnanosti v Nemecku v decembri zostala podľa očakávania na 5%, ale počet nezamestnaných vzrástol v najväčšej európskej ekonomike viac, než sa čakalo.

Čínsky spracovateľský sektor zaznamenal v novembri najrýchlejší rast za takmer tri roky. Index nákupných manažérov v spracovateľskom sektore, ktorý zverejnila spoločnosť Caixin, vzrástol v novembri z 51,7 bodu na 51,8 bodu v porovnaní s októbrom. Trh naopak počítal s poklesom indexu na 51,4 bodu.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Dá sa veriť online kalkulačkám stavebného sporenia?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť