Ropa zdražuje po útokoch v Bagdade. Prvá fáza obchodnej dohody s Čínou bude uzavretá 15. januára

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 03.01.2020

DomovSprávyRopa zdražuje po útokoch v Bagdade. Prvá fáza obchodnej dohody s Čínou...

PBoC znížila RRR (povinná miera rezerv bánk) o 50 bázických bodov, čím chce vytvoriť úverový impulz pre ekonomiku, a tým nakopnúť hospodársky rast. Podľa čínskeho vládneho denníka Global Times má Čínska ľudová banka dostatok priestoru pre ďalšie znižovanie RRR.

Nová členka Rady guvernérov ECB Isabel Schnabel sa domnieva, že ECB by mala objasniť svoj inflačný cieľ. Podľa centrálnej bankárky je názor, že súčasná politika ECB zhorší budúcnosť, prehnaný.

Nový eurokomisár pre obchod Phil Hogan konštatoval, že sa Johnsonovi nepodarí opustiť prechodné obdobie brexitu do konca roka 2020.

Americký prezident Donald Trump na svojom twitterovom účte napísal, že prvá fáza obchodnej dohody s Čínou by mala byť podpísaná 15. januára. Čínska strana zatiaľ tento termín nepotvrdila.

Poradca Bieleho domu Peter Navarro na CNBC uviedol, že dohoda s Čínou je jedna z mnohých obchodných dohôd a už sa nemôže dočkať ďalších uzatvorených obchodných dohôd v roku 2020.

Podľa prieskumu spoločnosti Conference Board sa šéfovia amerických podnikov najviac obávajú v tomto roku recesie.

Pri americkom raketovom útoku na letisko v Bagdade bol zabitý veliteľ iránskych elitných jednotiek Quds Kásim Sulejmana. Svetové akciové indexy reagovali na túto udalosť poklesom, zatiaľ čo cena ropy zaznamenala výrazný rast.

Miera nezamestnanosti v Nemecku v decembri zostala podľa očakávania na 5%, ale počet nezamestnaných vzrástol v najväčšej európskej ekonomike viac, než sa čakalo.

Čínsky spracovateľský sektor zaznamenal v novembri najrýchlejší rast za takmer tri roky. Index nákupných manažérov v spracovateľskom sektore, ktorý zverejnila spoločnosť Caixin, vzrástol v novembri z 51,7 bodu na 51,8 bodu v porovnaní s októbrom. Trh naopak počítal s poklesom indexu na 51,4 bodu.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť