Ropa zadarmo. Viac ako 26 miliónov Američanov je bez práce

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 24.04.2020

DomovSprávyRopa zadarmo. Viac ako 26 miliónov Američanov je bez práce

V pondelok po výraznom znížení dopytu po rope z dôvodov pandemických opatrení, sa májový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (približne až -35 USD za barel). Hlavným dôvodom bolo uvedomenie si špekulantov, že na rozdiel od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky prevziať. Panické predaje preto začali. Cena ropy Brent taktiež klesla, a to až na 16 dolárov za barel, čo je najnižšia cena za posledných 20 rokov.

Spotrebiteľský dôvera v eurozóne tento týždeň výrazne poklesla. Aprílový ukazovateľ dosiahol -22,7 bodov, o 11,1 bodov nižšie než marcový. Trhy zníženie indikátora predpokladali, výsledok však prekonal ich očakávania, ktoré bolo -19,6 bodov. Ide o najhorší výsledok od marca roku 2009.

V ročnom vyjadrení predaja starších domov v USA v marci poklesli o 8,5% na 5,27 mil. Jednotiek. Medziročne však stúpli o 0,8%. Podľa odhadov by predaja v nasledujúcich mesiacoch mohli prepadnúť až o 30 – 40%.

Záblesk nádeje priniesol tento týždeň nemecký ZEW index očakávania. Po marcovom prepade (-49,5 bodov) na osemročné minimum vystrelil až na úroveň 28,2 bodov. Trh očakával len miernu korekciu (-42,3). Podnikateľský sentiment sa tak vrátil na předvirové hodnoty.

V USA je hlavnou témou opäť rásť nezamestnanosti. Tento týždeň prišlo o prácu 4,4 milióna Američanov. Súčet za posledných 5 týždňov robí 26 miliónov – to je približne 16% tamojšej pracovnej sily. Počas jediného mesiaca sa tak podarilo zmazať všetky pracovné pozície, ktoré americká ekonomika vytvorila za posledných 10 rokov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť