Ropa zadarmo. Viac ako 26 miliónov Američanov je bez práce

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 24.04.2020

DomovSprávyRopa zadarmo. Viac ako 26 miliónov Američanov je bez práce

V pondelok po výraznom znížení dopytu po rope z dôvodov pandemických opatrení, sa májový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (približne až -35 USD za barel). Hlavným dôvodom bolo uvedomenie si špekulantov, že na rozdiel od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky prevziať. Panické predaje preto začali. Cena ropy Brent taktiež klesla, a to až na 16 dolárov za barel, čo je najnižšia cena za posledných 20 rokov.

Spotrebiteľský dôvera v eurozóne tento týždeň výrazne poklesla. Aprílový ukazovateľ dosiahol -22,7 bodov, o 11,1 bodov nižšie než marcový. Trhy zníženie indikátora predpokladali, výsledok však prekonal ich očakávania, ktoré bolo -19,6 bodov. Ide o najhorší výsledok od marca roku 2009.

V ročnom vyjadrení predaja starších domov v USA v marci poklesli o 8,5% na 5,27 mil. Jednotiek. Medziročne však stúpli o 0,8%. Podľa odhadov by predaja v nasledujúcich mesiacoch mohli prepadnúť až o 30 – 40%.

Záblesk nádeje priniesol tento týždeň nemecký ZEW index očakávania. Po marcovom prepade (-49,5 bodov) na osemročné minimum vystrelil až na úroveň 28,2 bodov. Trh očakával len miernu korekciu (-42,3). Podnikateľský sentiment sa tak vrátil na předvirové hodnoty.

V USA je hlavnou témou opäť rásť nezamestnanosti. Tento týždeň prišlo o prácu 4,4 milióna Američanov. Súčet za posledných 5 týždňov robí 26 miliónov – to je približne 16% tamojšej pracovnej sily. Počas jediného mesiaca sa tak podarilo zmazať všetky pracovné pozície, ktoré americká ekonomika vytvorila za posledných 10 rokov.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť