RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 11.5.2019

DomovRBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa...

Pondelok

V pondelok vzrástli maloobchodné predaje v EÚ za marec o 1,9%. Kompozitný index nákupných manažérov v EÚ za apríl bol 51.5.

Utorok

V utorok ponechala RBA úrokové sadzby v Austrálii bez zmeny na 1,5% hladine. Objednávka strojov v Nemecku sa zvýšila o 0,6%, pričom očakávaný nárast bol 1,5%. GDT index cien na Novom Zélande oproti predpokladanému poklesu o 1,1% vzrástol o 0,4%

Streda

RBA ponechala urokove sadzby bez zmeny HDP vo Velkej Britanii vzrastlo podla ocakavania RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

V stredu tiež RBNZ ponechala úrokové sadzby bez zmeny na 1,5% úrovni. Priemyselná produkcia za marec v Nemecku vzrástla o 0,5%, hoci sa očakával naopak 0,5% pokles.

Štvrtok

Vo štvrtok vzrástol index spotrebiteľských cien za apríl v Číne podľa predpokladaní o 2,5%. Obchodná bilancia za marec v USA klesla o 50 miliárd USD a index cien výrobcov za apríl však vzrástol o 2,2%.

Piatok

V piatok vzrástli výdavky domácnosti za marec v Japonsku 2,1%. Predpokladaný nárast bol iba 1,7%. Hrubý domáci produkt za 1. kvartál vo Veľkej Británii vzrástol podľa očakávania o 0,5%. Priemyselná výroba za marec vo Veľkej Británii tiež vzrástla o 1,3%, pričom očakávaný nárast bol iba 0,5%. Index spotrebiteľských cien za apríl v USA vzrástol o 2%. Predpokladaný nárast bol 2,1%. Miera nezamestnanosti v Kanade vzrástla o 5,7%, čo je o 0,1% menší nárast ako sa očakávalo.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť