RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 11.5.2019

RBA ponechala urokove sadrzby bez zmeny HDP vo Velkej britanii vzrastlo podla ocakavania

Pondelok

V pondelok vzrástli maloobchodné predaje v EÚ za marec o 1,9%. Kompozitný index nákupných manažérov v EÚ za apríl bol 51.5.

Utorok

V utorok ponechala RBA úrokové sadzby v Austrálii bez zmeny na 1,5% hladine. Objednávka strojov v Nemecku sa zvýšila o 0,6%, pričom očakávaný nárast bol 1,5%. GDT index cien na Novom Zélande oproti predpokladanému poklesu o 1,1% vzrástol o 0,4%

Streda

RBA ponechala urokove sadzby bez zmeny HDP vo Velkej Britanii vzrastlo podla ocakavania RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

V stredu tiež RBNZ ponechala úrokové sadzby bez zmeny na 1,5% úrovni. Priemyselná produkcia za marec v Nemecku vzrástla o 0,5%, hoci sa očakával naopak 0,5% pokles.

Štvrtok

Vo štvrtok vzrástol index spotrebiteľských cien za apríl v Číne podľa predpokladaní o 2,5%. Obchodná bilancia za marec v USA klesla o 50 miliárd USD a index cien výrobcov za apríl však vzrástol o 2,2%.

Piatok

V piatok vzrástli výdavky domácnosti za marec v Japonsku 2,1%. Predpokladaný nárast bol iba 1,7%. Hrubý domáci produkt za 1. kvartál vo Veľkej Británii vzrástol podľa očakávania o 0,5%. Priemyselná výroba za marec vo Veľkej Británii tiež vzrástla o 1,3%, pričom očakávaný nárast bol iba 0,5%. Index spotrebiteľských cien za apríl v USA vzrástol o 2%. Predpokladaný nárast bol 2,1%. Miera nezamestnanosti v Kanade vzrástla o 5,7%, čo je o 0,1% menší nárast ako sa očakávalo.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.