RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 11.5.2019

DomovRBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa...

Pondelok

V pondelok vzrástli maloobchodné predaje v EÚ za marec o 1,9%. Kompozitný index nákupných manažérov v EÚ za apríl bol 51.5.

Utorok

V utorok ponechala RBA úrokové sadzby v Austrálii bez zmeny na 1,5% hladine. Objednávka strojov v Nemecku sa zvýšila o 0,6%, pričom očakávaný nárast bol 1,5%. GDT index cien na Novom Zélande oproti predpokladanému poklesu o 1,1% vzrástol o 0,4%

Streda

RBA ponechala urokove sadzby bez zmeny HDP vo Velkej Britanii vzrastlo podla ocakavania RBA ponechala úrokové sadzby bez zmeny; HDP vo Veľkej Británii vzrástlo podľa očakávania

V stredu tiež RBNZ ponechala úrokové sadzby bez zmeny na 1,5% úrovni. Priemyselná produkcia za marec v Nemecku vzrástla o 0,5%, hoci sa očakával naopak 0,5% pokles.

Štvrtok

Vo štvrtok vzrástol index spotrebiteľských cien za apríl v Číne podľa predpokladaní o 2,5%. Obchodná bilancia za marec v USA klesla o 50 miliárd USD a index cien výrobcov za apríl však vzrástol o 2,2%.

Piatok

V piatok vzrástli výdavky domácnosti za marec v Japonsku 2,1%. Predpokladaný nárast bol iba 1,7%. Hrubý domáci produkt za 1. kvartál vo Veľkej Británii vzrástol podľa očakávania o 0,5%. Priemyselná výroba za marec vo Veľkej Británii tiež vzrástla o 1,3%, pričom očakávaný nárast bol iba 0,5%. Index spotrebiteľských cien za apríl v USA vzrástol o 2%. Predpokladaný nárast bol 2,1%. Miera nezamestnanosti v Kanade vzrástla o 5,7%, čo je o 0,1% menší nárast ako sa očakávalo.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť