Prepad HDP o 19,8%, Británia je v recesii. Nezamestnanosť v EÚ vzrástla na 7,4%

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 02.10.2020

DomovSprávyPrepad HDP o 19,8%, Británia je v recesii. Nezamestnanosť v EÚ vzrástla...

Britská ekonomika sa po jedenástich rokoch dostala do recesie, keďže aj v druhom štvrťroku pokleslo HDP šiestej najväčšej ekonomiky medzikvartálne o 19,8%. Medziročne potom hospodárstvo Británie kleslo o 21,5%.

Podľa Conference Board spotrebiteľská dôvera v Spojených štátoch v septembri zaznamenala markantný nárast, keď Index spotrebiteľskej dôvery vzrástol z augustových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici pritom očakávali nárast iba na 89,5 bodu. Aj tak sa ale tento index naďalej nachádza pod úrovňou pred príchodom Koronavírusovej krízy.

Miera nezamestnanosti sa v eurozóne v auguste mierne zvýšila z 8% na 8,1%. V celej Európskej únii potom nezamestnanosť vzrástla z 7,3% na 7,4%.

Americká centrálna banka predĺžila do konca tohto roka obmedzenie výplaty dividend bankovým inštitúciám. Fed sa tiež rozhodol bankám predĺžiť zákaz odkupu vlastných akcií. Centrálna banka to odôvodnila tým, že riziko dvojitej recesie je príliš veľké, čo môže ohrozovať zdravú rozvahu bánk, ktoré by sa mohli dostať veľmi blízko porušenie požiadavky na minimálnu úroveň kapitálu.

Americký prezident Donald Trump, ktorý sa usiluje o znovuzvolenie, bol pozitívne testovaný na koronavírus. Trumpovej manželke tiež vyšli pozitívne testy na Covid-19. Podľa prezidentovho lekára sa Trump cíti dobre a aj naďalej by mal vykonávať svoje pracovné povinnosti.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť