Prepad HDP o 19,8%, Británia je v recesii. Nezamestnanosť v EÚ vzrástla na 7,4%

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 02.10.2020

DomovSprávyPrepad HDP o 19,8%, Británia je v recesii. Nezamestnanosť v EÚ vzrástla...

Britská ekonomika sa po jedenástich rokoch dostala do recesie, keďže aj v druhom štvrťroku pokleslo HDP šiestej najväčšej ekonomiky medzikvartálne o 19,8%. Medziročne potom hospodárstvo Británie kleslo o 21,5%.

Podľa Conference Board spotrebiteľská dôvera v Spojených štátoch v septembri zaznamenala markantný nárast, keď Index spotrebiteľskej dôvery vzrástol z augustových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici pritom očakávali nárast iba na 89,5 bodu. Aj tak sa ale tento index naďalej nachádza pod úrovňou pred príchodom Koronavírusovej krízy.

Miera nezamestnanosti sa v eurozóne v auguste mierne zvýšila z 8% na 8,1%. V celej Európskej únii potom nezamestnanosť vzrástla z 7,3% na 7,4%.

Americká centrálna banka predĺžila do konca tohto roka obmedzenie výplaty dividend bankovým inštitúciám. Fed sa tiež rozhodol bankám predĺžiť zákaz odkupu vlastných akcií. Centrálna banka to odôvodnila tým, že riziko dvojitej recesie je príliš veľké, čo môže ohrozovať zdravú rozvahu bánk, ktoré by sa mohli dostať veľmi blízko porušenie požiadavky na minimálnu úroveň kapitálu.

Americký prezident Donald Trump, ktorý sa usiluje o znovuzvolenie, bol pozitívne testovaný na koronavírus. Trumpovej manželke tiež vyšli pozitívne testy na Covid-19. Podľa prezidentovho lekára sa Trump cíti dobre a aj naďalej by mal vykonávať svoje pracovné povinnosti.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť