Podľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie. Nezamestnanosť v eurozóne sa nachádza najnižšie od polovice roka 2018

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 29.11.2019

DomovPodľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie....

Pondelok

Philip Lane z ECB v pondelok uviedol, že v prípade potreby môžu byť upravené všetky monetárne nástroje banky. Podľa bankárov bude ECB na dlhopisovom trhu aktívny po dlhú dobu.

Čínsky vládny denník Global Times informoval, že Čína a USA dosiahla  prvú obchodnú dohodu v zásade širokého konsenzu.

Podnikateľská dôvera v Nemecku sa v novembri mierne zvýšila. Keď index podnikateľskej klímy Ifo vzrástol z 94,7 b. Na 95 b.

Šéf Fedu Jerome Powell signalizoval, že sa úrokové sadzby v najbližšej dobe pravdepodobne nebudú zvyšovať. Ďalej tiež dodal, že Fed je pevne odhodlaný držať sa 2% inflačného cieľa, ktorý považuje za signál udržateľného ekonomického rastu.

Utorok

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Spojených štátov Nancy Pelosiová v utorok oznámila, že vylepšená obchodná dohoda Usmc je blízko podpisu.

Guvernér RBA Philip Lowe novinárom oznámil, že sa nedomnieva, že sa austrálska ekonomika nachádzala v bode, kedy by bolo potrebné QE. Tiež dodal, že očakáva pomalý rast zamestnanosti, ale celkovo vidí v tamojšej ekonomike mnoho pozitív.

Zástupca guvernéra RBA Debelle očakáva stabilný rast miezd v najbližších niekoľkých rokoch. Pre rast miezd je však potrebné, aby miera nezamestnanosti klesla pod 4,5%, dodal.

Streda

Makoto Sakurai z BoJ v stredu uviedol, že banka bude konať odvážne ak by nastala kríza, ktorá by ohrozovala tamojší finančný trh. Podľa centrálneho bankára je vzťah medzi menovou politikou a infláciou stále zložitejší. Domáci dopyt je odolnejší, než sa očakávalo, doplnil Sakurai.

Hrubý domáci produkt v Spojených štátoch v treťom štvrťroku zaznamenal medzikvartálny rast z 2% na 2,1%, keď analytici očakávali rast vo výške 1,9%.

Štvrtok

Americké trhy zostali vo štvrtok kvôli Dňa vďakyvzdania zatvorené a štvrtkové obchodné seansy sa niesli vo vlažnom duchu.

Z makroekonomických správ najviac asi zaujal rozhovor Francoise Villeroya z ECB, ktorý uviedol že príchod Lagarde ako novej prezidentky ECB je dobrou príležitosťou k revízii politiky.

Švajčiarska ekonomika v treťom štvrťroku vzrástla medziročne z 0,2% na 1,1%. Trh odhadoval, že ekonomika za dané obdobie vzrastie iba o 0,8%.

Piatok

Cena ropy sa v piatok prepadla o takmer 3%, keď ruský minister pre energiu Novak konštatoval, že uprednostňuje odložiť rozhodnutie OPEC + o znížení produkcie.

Miera nezamestnanosti v eurozóne sa v októbri dostala na 7,5%, čo predstavuje najnižšiu úroveň od polovice roka 2008.

Medziročná miera inflácie v eurozóne sa v novembri zvýšila oproti októbru o tri desatiny percentuálneho bodu na 1,% (odhad 0,9%).

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť