Podľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie. Nezamestnanosť v eurozóne sa nachádza najnižšie od polovice roka 2018

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 29.11.2019

DomovPodľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie....

Pondelok

Philip Lane z ECB v pondelok uviedol, že v prípade potreby môžu byť upravené všetky monetárne nástroje banky. Podľa bankárov bude ECB na dlhopisovom trhu aktívny po dlhú dobu.

Čínsky vládny denník Global Times informoval, že Čína a USA dosiahla  prvú obchodnú dohodu v zásade širokého konsenzu.

Podnikateľská dôvera v Nemecku sa v novembri mierne zvýšila. Keď index podnikateľskej klímy Ifo vzrástol z 94,7 b. Na 95 b.

Šéf Fedu Jerome Powell signalizoval, že sa úrokové sadzby v najbližšej dobe pravdepodobne nebudú zvyšovať. Ďalej tiež dodal, že Fed je pevne odhodlaný držať sa 2% inflačného cieľa, ktorý považuje za signál udržateľného ekonomického rastu.

Utorok

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Spojených štátov Nancy Pelosiová v utorok oznámila, že vylepšená obchodná dohoda Usmc je blízko podpisu.

Guvernér RBA Philip Lowe novinárom oznámil, že sa nedomnieva, že sa austrálska ekonomika nachádzala v bode, kedy by bolo potrebné QE. Tiež dodal, že očakáva pomalý rast zamestnanosti, ale celkovo vidí v tamojšej ekonomike mnoho pozitív.

Zástupca guvernéra RBA Debelle očakáva stabilný rast miezd v najbližších niekoľkých rokoch. Pre rast miezd je však potrebné, aby miera nezamestnanosti klesla pod 4,5%, dodal.

Streda

Makoto Sakurai z BoJ v stredu uviedol, že banka bude konať odvážne ak by nastala kríza, ktorá by ohrozovala tamojší finančný trh. Podľa centrálneho bankára je vzťah medzi menovou politikou a infláciou stále zložitejší. Domáci dopyt je odolnejší, než sa očakávalo, doplnil Sakurai.

Hrubý domáci produkt v Spojených štátoch v treťom štvrťroku zaznamenal medzikvartálny rast z 2% na 2,1%, keď analytici očakávali rast vo výške 1,9%.

Štvrtok

Americké trhy zostali vo štvrtok kvôli Dňa vďakyvzdania zatvorené a štvrtkové obchodné seansy sa niesli vo vlažnom duchu.

Z makroekonomických správ najviac asi zaujal rozhovor Francoise Villeroya z ECB, ktorý uviedol že príchod Lagarde ako novej prezidentky ECB je dobrou príležitosťou k revízii politiky.

Švajčiarska ekonomika v treťom štvrťroku vzrástla medziročne z 0,2% na 1,1%. Trh odhadoval, že ekonomika za dané obdobie vzrastie iba o 0,8%.

Piatok

Cena ropy sa v piatok prepadla o takmer 3%, keď ruský minister pre energiu Novak konštatoval, že uprednostňuje odložiť rozhodnutie OPEC + o znížení produkcie.

Miera nezamestnanosti v eurozóne sa v októbri dostala na 7,5%, čo predstavuje najnižšiu úroveň od polovice roka 2008.

Medziročná miera inflácie v eurozóne sa v novembri zvýšila oproti októbru o tri desatiny percentuálneho bodu na 1,% (odhad 0,9%).

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť