Podľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie. Nezamestnanosť v eurozóne sa nachádza najnižšie od polovice roka 2018

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 29.11.2019

DomovPodľa guvernéra Lowa je veľmi malá pravdepodobnosť, že RBA zavedie kvantitatívne uvoľňovanie....

Pondelok

Philip Lane z ECB v pondelok uviedol, že v prípade potreby môžu byť upravené všetky monetárne nástroje banky. Podľa bankárov bude ECB na dlhopisovom trhu aktívny po dlhú dobu.

Čínsky vládny denník Global Times informoval, že Čína a USA dosiahla  prvú obchodnú dohodu v zásade širokého konsenzu.

Podnikateľská dôvera v Nemecku sa v novembri mierne zvýšila. Keď index podnikateľskej klímy Ifo vzrástol z 94,7 b. Na 95 b.

Šéf Fedu Jerome Powell signalizoval, že sa úrokové sadzby v najbližšej dobe pravdepodobne nebudú zvyšovať. Ďalej tiež dodal, že Fed je pevne odhodlaný držať sa 2% inflačného cieľa, ktorý považuje za signál udržateľného ekonomického rastu.

Utorok

Predsedníčka Snemovne reprezentantov Spojených štátov Nancy Pelosiová v utorok oznámila, že vylepšená obchodná dohoda Usmc je blízko podpisu.

Guvernér RBA Philip Lowe novinárom oznámil, že sa nedomnieva, že sa austrálska ekonomika nachádzala v bode, kedy by bolo potrebné QE. Tiež dodal, že očakáva pomalý rast zamestnanosti, ale celkovo vidí v tamojšej ekonomike mnoho pozitív.

Zástupca guvernéra RBA Debelle očakáva stabilný rast miezd v najbližších niekoľkých rokoch. Pre rast miezd je však potrebné, aby miera nezamestnanosti klesla pod 4,5%, dodal.

Streda

Makoto Sakurai z BoJ v stredu uviedol, že banka bude konať odvážne ak by nastala kríza, ktorá by ohrozovala tamojší finančný trh. Podľa centrálneho bankára je vzťah medzi menovou politikou a infláciou stále zložitejší. Domáci dopyt je odolnejší, než sa očakávalo, doplnil Sakurai.

Hrubý domáci produkt v Spojených štátoch v treťom štvrťroku zaznamenal medzikvartálny rast z 2% na 2,1%, keď analytici očakávali rast vo výške 1,9%.

Štvrtok

Americké trhy zostali vo štvrtok kvôli Dňa vďakyvzdania zatvorené a štvrtkové obchodné seansy sa niesli vo vlažnom duchu.

Z makroekonomických správ najviac asi zaujal rozhovor Francoise Villeroya z ECB, ktorý uviedol že príchod Lagarde ako novej prezidentky ECB je dobrou príležitosťou k revízii politiky.

Švajčiarska ekonomika v treťom štvrťroku vzrástla medziročne z 0,2% na 1,1%. Trh odhadoval, že ekonomika za dané obdobie vzrastie iba o 0,8%.

Piatok

Cena ropy sa v piatok prepadla o takmer 3%, keď ruský minister pre energiu Novak konštatoval, že uprednostňuje odložiť rozhodnutie OPEC + o znížení produkcie.

Miera nezamestnanosti v eurozóne sa v októbri dostala na 7,5%, čo predstavuje najnižšiu úroveň od polovice roka 2008.

Medziročná miera inflácie v eurozóne sa v novembri zvýšila oproti októbru o tri desatiny percentuálneho bodu na 1,% (odhad 0,9%).

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť