Nezamestnanosť v eurozóne stále rastie. Viac ako 12 mil. ľudí nemá prácu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 03.07.2020

DomovSprávyNezamestnanosť v eurozóne stále rastie. Viac ako 12 mil. ľudí nemá prácu

Spolkový snem v pondelok znížil daň z pridanej hodnoty v Nemecku pri vyššej sadzbe z 19% na 16%. Pri nižšej sadzbe došlo k zníženiu z 7% a 5%. Nemecká vláda sa týmto snaží podporiť upadajúce výdavky domácností.

Podľa nemeckého ministra zahraničia Heiko Maas vzťahy USA a Nemecka v posledných rokoch zaznamenali ochladenie predovšetkým kvôli obchodu, výdavkom na obranu a energetickej infraštruktúre.

Z utorkových zverejnených fundamentov vyplynulo, že hrubý domáci produkt vo Veľkej Británii klesol najviac od roku 1979, keď v prvom štvrťroku tohto roka zaznamenal medzikvartálne pokles o 2,2%. Analytici pritom očakávali menší pokles (- 2%).

Ročná miera inflácie v eurozóne v máji mierne zrýchlila z 0,1% na 0,3%. Konsenzus pritom predikoval stagnáciu.

Stredajšia zápisnica z posledného zasadnutia FOMC nepriniesla žiadne dramatické prekvapenia. Americkí centrálni bankári vyjadrili znepokojenie nad ekonomickým poklesom tamojšej ekonomiky, ktorý bol najstrmší od konca druhej svetovej vojny. V zápise sme sa ďalej mohli dočítať, že zlá ekonomická situácia nedopadá na všetkých Američanov rovnako. Najviac “trpia” nízkopríjmové skupiny, menšiny a ženy. Členovia FOMC sa domnievajú, že základná úroková sadzba pretrvá na nízkych úrovniach blízko nuly najmenej do konca roka 2022.

Podľa štvrtkových dát zverejnených Eurostatom miera nezamestnanosti v eurozóne sa v máji zvýšila z aprílových 7,3% na 7,4%, keď sa očakávalo zvýšenie nezamestnanosti na 7,7%. Teda v eurozóne je momentálne nezamestnaných okolo 12 miliónov obyvateľov.

V Spojených štátoch mimo poľnohospodárstva vzniklo v júni rekordných 4,8 milióna pracovných miest. Miera nezamestnanosti sa znížila z 13,3% na 11,1%.

Záznam rokovania bankovej rady ČNB, ktorý bol zverejnený v piatok, potvrdil, že sa banková rada zhodla na tom, že v súčasnosti nie je potrebné naďalej uvoľňovať monetárnu politiku.

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch v prvom polroku pristúpila k najväčšiemu zníženiu štátnych ratingov v histórii. Celkovo sa jednalo o zníženie 33 štátnych ratingov. Agentúra ďalej uviedla, že u 40 krajín eviduje negatívny výhľad, čo by mohlo viezť k ďalším znížením ratingov v budúcnosti.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová by chcel mať podpísanú dohodu o záchrannom európskom fonde do konca leta.

Francúzsky premiér Edouard Philippe rezignoval. Do niekoľkých hodín však francúzsky prezident Macrona menoval novým premiérom Jeana Castexa.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť