Nemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu

Prehľad ekonomických a politických udalostí - 19.11.2018

DomovNemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu

EKONOMIKA

JAPONSKO

Obchodný prebytok Japonska sa v októbri významne zmenšil. Poukázali na to dnes výsledky obchodnej bilancie, ktorá poklesla do negatívneho teritória -449 mld. JPY (odh -70.mld. JPY) na svoju najnižšiu úroveň od júna 2018. Import na ročnej báze vzrástol o +19,9% (odh. +14,5%), avšak rast exportu bol o čosi menší než s akým počítali analytici (+8,2% odh. 9%).

Import z USA vzrástol o 34%, poháňaný jedlom, ropou, železom a ostatnými kovmi a zariadeniami, kým export japonských tovarov do USA vzrástol o 12%, vedený autami, zariadeniami, medicínskymi produktmi a gumou.

Export do Číny, najväčšieho japonského obchodného partnera, vzrástol o 9%, vedený autami a plastovými surovinami. Zásielky do Ázii posilnili o 7,3%.

Japonský export sa po minulo mesačnom prepade v dôsledku prírodnej katastrofy zotavil, hoci so slabším tempom než s akým počítali analytici. Japonský export do USA činil oveľa menšej hodnoty než import, čo je dôsledkom americkej obchodnej vojny proti Japonsku. Trump môže byť s výsledkami spokojný, hoci Japonci veľmi nie.

POLITIKA

EURÓPA

Dve najväčšie európske ekonomiky – Nemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu. Výška rozpočtu a ostatné detaily pre verejnosť zatiaľ známe nie sú.

Krátko po aktualizovaní dohody taliansky minister vnútra Matteo Salvini vyhlásil, že Taliansko Nemecko – Francúzsky rozpočet nepodporí, pokiaľ bude rozpočet pre Taliansko nevýhodný.

Uvidíme ako sa k rozpočtu vyjadria ostatní európsky ministri financií

ÁZIA

Dnešné stretnutie členov APECU skončilo bez konečnej dohody. Ide o prvý krát v histórii, kedy sa členovia nedokázali zhodnúť vo všetkých preberaných témach.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť