Nemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu

Prehľad ekonomických a politických udalostí - 19.11.2018

DomovNemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu

EKONOMIKA

JAPONSKO

Obchodný prebytok Japonska sa v októbri významne zmenšil. Poukázali na to dnes výsledky obchodnej bilancie, ktorá poklesla do negatívneho teritória -449 mld. JPY (odh -70.mld. JPY) na svoju najnižšiu úroveň od júna 2018. Import na ročnej báze vzrástol o +19,9% (odh. +14,5%), avšak rast exportu bol o čosi menší než s akým počítali analytici (+8,2% odh. 9%).

Import z USA vzrástol o 34%, poháňaný jedlom, ropou, železom a ostatnými kovmi a zariadeniami, kým export japonských tovarov do USA vzrástol o 12%, vedený autami, zariadeniami, medicínskymi produktmi a gumou.

Export do Číny, najväčšieho japonského obchodného partnera, vzrástol o 9%, vedený autami a plastovými surovinami. Zásielky do Ázii posilnili o 7,3%.

Japonský export sa po minulo mesačnom prepade v dôsledku prírodnej katastrofy zotavil, hoci so slabším tempom než s akým počítali analytici. Japonský export do USA činil oveľa menšej hodnoty než import, čo je dôsledkom americkej obchodnej vojny proti Japonsku. Trump môže byť s výsledkami spokojný, hoci Japonci veľmi nie.

POLITIKA

EURÓPA

Dve najväčšie európske ekonomiky – Nemecko a Francúzsko sa spoločne zhodli na novom rozpočte pre Eurozónu. Výška rozpočtu a ostatné detaily pre verejnosť zatiaľ známe nie sú.

Krátko po aktualizovaní dohody taliansky minister vnútra Matteo Salvini vyhlásil, že Taliansko Nemecko – Francúzsky rozpočet nepodporí, pokiaľ bude rozpočet pre Taliansko nevýhodný.

Uvidíme ako sa k rozpočtu vyjadria ostatní európsky ministri financií

ÁZIA

Dnešné stretnutie členov APECU skončilo bez konečnej dohody. Ide o prvý krát v histórii, kedy sa členovia nedokázali zhodnúť vo všetkých preberaných témach.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

ETF fondy – ako fungujú a v čom sa líšia od podielových fondov

ETF fondy patria medzi najpopulárnejšie nástroje moderného investora. Prečítajte si čo sú ETF a prečo sa oplatí investovať do ETF fondov

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť