Menové vojny vďaka FOMC a Draghimu sú aj naďalej na programe dňa. Zlato sa dostalo nad psychologickú hranicu 1400 USD.

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 21.6.2019

DomovMenové vojny vďaka FOMC a Draghimu sú aj naďalej na programe dňa....

Pondelok

Člen výkonnej rady ECB Cour v pondelok oznámil, že centrálna banka má dostatok nástrojov, ktoré nebude váhať použiť pri zhoršení ekonomiky.

Podľa prieskumu britskej obchodnej komory sú firemné investície v Británii na najnižších úrovniach za desať rokov. Aj samotná BoE už dlhodobo upozorňuje na neuspokojivý vývoj investícií, ktorý je poznačený neistotou spojenou s brexitom.

Menove vojny vdaka FOMC a Draghimu su aj nadalej na programe dna. Zlato sa dostalo nad psychologicku hranicu 1400 USD

Utorok

Mario Draghi v utorok konštatoval, že ak sa výhľad ekonomiky eurozóny nezlepší, tak budú potrebné ďalšie stimuly. Ďalej dodal, že banka zváži svoje možnosti v nasledujúcich týždňoch. Podľa agentúry Reuters boli jeho slová jedným z najvýraznejších obratov v menovej politike za osem rokov. Americký prezident Donald Trump nelenil a na Draghiho slová zareagoval podráždene s tým, že podľa neho ide o neférové ​​oslabovanie eura a zvýhodnenie na úkor USA. Menový pár EUR / USD po holubica komentároch guvernéra ECB sa okamžite vydal na juh a v utorkovej seansi oslabil o 0,22%.

Inflácia v eurozóne v máji zaznamenala medziročný pokles rastu z 1,7% na 1,2%.

Zo zápisnice z posledného zasadnutia RBA vyplynulo, že väčšina členov sa domnieva, že do budúcnosti bude potrebné viac uvoľniť monetárnu politiku. Banka aj naďalej bude pozorne sledovať vývoji na trhu práce, ktorého vývoj bude dôležitý pre ďalšie smerovanie menovej politiky. V zápise tiež stálo, že pretrvávanie utlmenej inflácie ohrozuje inflačné očakávania.

Trump oznámil, že mal telefonát so svojím čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom, s ktorým sa dohodol na rozhovore na G20. Čínsky prezident následne schôdzku potvrdil.

Streda

Menový výbor americkej centrálnej banky na svojom stredajšom zasadnutí ponechal základnú úrokovú sadzbu v pásme 2,25-2,50%. Vo svojom vyhlásení však naznačil jej prípadné zníženie v reakcii na zvýšenú ekonomickú neistotu a na očakávaný pokles inflácie. Výbor tiež vypustil svoj prísľub, že ohľadom úrokových sadzieb bude “trpezlivý”. Guvernér Powell na tlačovej konferencii oznámil, že vo vyhlásení nastali významné zmeny. Akciové trhy v Spojených štátoch prijali vyhlásenie veľmi kladne, keď hlavné americké indexy zakončili stredajšie obchodovanie v zelenom.

Medziročná inflácia vo Veľkej Británii v máji sa podľa očakávania ukotvila na 2%.

V Kanade naopak index CPI v máji medziročne stúpol z 2% na 2,4%.

Štvrtok

Guvernér RBA Lowe vo štvrtok oznámil, že nie je nereálne očakávať ďalšie cut a že banka potrebuje mieru nezamestnanosti okolo 4,5%.

Zo zasadania BoE vyplynulo, že je potrebné postupné a limitované sprísnenie menovej politiky, ale len za predpokladu hladkého brexitu. Ďalej banka uviedla, že od mája sa zvyšuje riziko poklesu kvôli obchodným vojnám. Britská ekonomika bude podľa banky v druhom kvartáli stagnovať, ešte minulý mesiac pritom BoE očakávala, že ekonomika vykáže rast o 0,2%.

Piatok

Cena zlata sa v piatok vyšplhala nad psychologickú hranicu 1400 USD za trojskú uncu, čo predstavuje viac ako šesťročné maximum. Za posilnením predovšetkým stojí oslabujúci dolár a nižšie výnosy štátnych dlhopisov po stredajšom holubičom zasadnutí FOMC.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť