Lagardová: “Pokiaľ lockdown neskočí do konca Q1 nastanú problémy. Biden oznámil podporu v hodnote 2 bil. USD”

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 15.01.2021

DomovSprávyLagardová: "Pokiaľ lockdown neskočí do konca Q1 nastanú problémy. Biden oznámil podporu...

Nastávajúci americký prezident Joe Biden oznámil návrh nového balíka opatrení vo výške takmer dvoch biliónov dolárov na podporu najväčšej ekonomiky na svete. Balík by mal zahŕňať priamu platbu 1 400 dolárov drvivej väčšine Američanov a dodatočný príspevok nezamestnaným by mal stúpnuť na 400 dolárov týždenne.

Z predbežnej správy nemeckého štatistického úradu vyplynulo, že sa nemecká ekonomika v minulom roku zaznamenala pokles o 5%. Pokles bol tak o niečo miernejší ako pôvodne očakávali analytici oslovení agentúrou Reuters, ktorí sa domnievali, že nemecká ekonomika zostúpi o 5,1%.

Americko-čínska obchodná rada (USCBC) zverejnila štúdiu, podľa ktorej obchodné vojna vedená Donaldom Trumpom spôsobila v Spojených štátoch stratu až 245 tisíc pracovných miest. Postupné znižovanie ciel a obchodného napätia by mohlo do roku 2025 vytvoriť 145 tisíc pracovných miest, dodala rada.

Guvernér BoE Andrew Bailey konštatoval, že vďaka novým reštrikciám kvôli šíreniu koronavírusu sa britská ekonomika nachádza vo veľmi zložitej situácii. Oživenie ekonomiky podľa bankára možno očakávať až budú reštrikcie ukončené. Bailey odmietol zavedenie záporných úrokových sadzieb, pretože by to spôsobilo mnoho komplikácií. Negatívne sadzby by napríklad mali neblahý vplyv na poskytovanie pôžičiek komerčnými bankami.

Talianska vláda odhlasovala nový stimulačný balík vo výške 32 miliárd eur, ktorý má pomôcť talianskej ekonomike čeliť nepriaznivým vplyvom pandémie. Schodok rozpočtu by sa tak mal zvýšiť približne na 9% z predtým predpokladaných 7%.

Šéfka ECB Christine Lagardová sa domnieva, že k hospodárskej expanzii v eurozóne dôjde, až opadne neistota spojená s pandémiou. Zároveň tiež uistila, že európske orgány majú všetky nástroje na prekonanie krízy. Problém by podľa guvernérky mohol nastať, keby “lockdown” neskončili do konca tohto prvého kvartálu.

Nemecko po prvýkrát od roku 2011 hospodárilo so schodkom, ktorý vlani predstavoval necelých 159 miliárd eur. Išlo teda o druhý najvyšší schodok od znovuzjednotenia súčasnej najväčšej ekonomiky v Európe.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť