Johnson preberá žezlo po Mayovej. ECB je frustrovaná z dlhodobo pretrvávajúcej nízkej inflácie.

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 26.07.2019

DomovJohnson preberá žezlo po Mayovej. ECB je frustrovaná z dlhodobo pretrvávajúcej nízkej...

Pondelok

Kandidátka do vedenia Fedu Judy Sheltonová v pondelok oznámila, že by chcela aby americká centrálna banka na svojom ďalšom zasadnutí, ktoré sa koná koncom júna znížila sadzby o 50 bázických bodov.

Sheltonová je známa predovšetkým tým, že dlhý čas volá po zavedení zlatého štandardu.

Utorok

V utorok boli zverejnené výsledky volieb do hornej komory japonského parlamentu. Vládnuca koalícia predsedu japonskej vlády Shinzata Abeho sa podarilo udržať väčšinu vo 245 člennej hornej komore.

Nedosiahla však nadpolovičnej väčšiny. Podľa mnohých analytikov a politológov je priaznivý výsledok volieb pre vládnucu koalíciu ďalším znamením, že v septembri dôjde k zvýšeniu dane z obratu z 8% na 10%.

Noviny The South China Morning Post reportovali, že Robert Lighthizer a Steven Mnuchin priletí v pondelok do Číny a zídu sa s vicepremiérom Liu Hem. Mnuchin túto správu následne potvrdil a dodal, že po čínskej ceste očakáva že budú nasledovať stretnutia vo Washingtone.

Bývalý londýnsky starosta Boris Johnson podľa očakávania porazil v straníckom hlasovaní Jeremyho Hunta a stal sa teda novým šéfom Konzervatívnej strany. Johnson sa zároveň stal novým britským premiérom, ktorý chce odchod Británie do konca októbra, aj keby to znamenalo “no-deal”.

Streda

Podnikateľská dôvera v Nemecku sa v júni opäť prepadla. V stredu zverejnený index podnikateľskej klímy Ifo sa znížil z májových 97,9 bodu na 97,4 bodu.

Štvrtok

Turecká centrálna banka vo štvrtok znížila repo sadzbu z 24% na 19,75%. Pritom sa očakávalo ďaleko menšie zníženie na 21,5%. Turecký prezident Erdogan poznamenal, že v tomto roku očakáva ďalšie znižovanie sadzieb zo strany CBRT.

Hlavnou štvrtkovou udalosťou však bolo zasadnutie ECB, na ktorom ponechala svoje hlavné úrokové sadzby podľa očakávania bez zmeny, ale otvorila si dvere k ďalším podporným opatreniam. ECB vo svojom vyhlásení konštatovala, že by sadzby mali zostať na súčasných, prípadne nižších úrovniach minimálne do polovice budúceho roka. Super Mario (Draghi) na tlačovke priznal, že je banka frustrovaná z dlhotrvajúcej nízkej inflácie. Obchodníci však očakávali viac holubičie zasadnutia, a preto nedošlo k výpredaju na eure.

Piatok

V piatok došlo k zverejneniu amerického HDP za druhý štvrťrok, ktoré sa zaznamenalo spomalene z 3,1% na 2,1%. Analytici očakávali rast o 1,8%.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základy investovania prostredníctvom ETF fondov

ETF fondy patria medzi najpopulárnejšie nástroje moderného investora, ale aj veľkých inštitúcii. Za popularitu ETF fondov môže predovšetkým množstvo výhod, ktoré investorom priniesli. Vie aké výhody sú to?

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť