Holubičie komentáre Powella a Williamsa poslali USD nadol. V prípade potreby je RBA pripravená zasiahnuť.

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 19.07.2019

DomovHolubičie komentáre Powella a Williamsa poslali USD nadol. V prípade potreby je...

Pondelok

Po prepustení guvernéra tureckej centrálnej banky oznámil v pondelok turecký prezident Erdogan, že dôjde zo strany CBRT k razantnému zníženiu sadzieb. Dal tak najavo, kto je naozajstný šéf tamojšej centrálnej banky.

Čínska ekonomika v druhom štvrťroku medziročne rástla 6,2% tempom, čo predstavovalo najpomalší rast za posledných 27 rokov.

Agentúra Bloomberg informovala, že EÚ uvažuje o ponúknutie ústupku Británii, aby nedošlo k “no-deal”.

Utorok

Donald Trump v utorok oznámil, že v rokovaní s Teheránom nastal pokrok, čo viedlo k poklesu cien ropy, pretože by sa na trh mohlo dostať viac iránskej ropy.

V Austrálii bol zverejnený zápis z posledného zasadania RBA, v ktorom banka uviedla, že v prípade potreby je pripravená upraviť svoju monetárnu politiku. Podľa banky voľná kapacita pravdepodobne pretrvá na trhu práce po dlhšiu dobu. RBA tiež zaznamenala známky stabilizácie na trhu nehnuteľností v Sydney a Melbourne.

Guvernér Fedu Powell konštatoval, že hlavné výhľady americkej centrálnej banky sú, že ekonomika porastie solídne, ale neistoty sa zvyšujú. Fed sa preto musí správať zodpovedne.

Index spotrebiteľských cien na Novom Zélande v druhom štvrťroku medziročne vzrástol z 1,5% na 1,7%, čo bolo podľa očakávania trhu.

Streda

Medzinárodný menový fond v stredu vo svojom výročnom hodnotení publikoval, že americký dolár je podľa krátkodobých ekonomických základov nadhodnotený o 6 – 12%.

Vo Veľkej Británii zostala júnová inflácie nezmenená na úrovni 2,0%.

Naopak v eurozóne sa index CPI v júni medziročne zvýšil v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom z 1,2% na 1,3%.

Minister pre brexit Barclay sa zveril, že Barnier po spoločnom rokovaní zdôraznil silnú túžbu vyhnúť sa nekontrolovanému brexitu. Barnierovi tiež oznámil, že ak zmluva o odstúpení Británie z EÚ zostane nezmenená, tak pravdepodobne neprejde britským parlamentom.

Štvrtok

Vo štvrtok naopak Barnier korigoval slová svojho britského kolegu a oznámil, že nechce znovu vyjednávať ohľadom zmluvy o vystúpení, ale je otvorený alternatívne dohode ohľadom írskych hraníc.

Williams z Fedu konštatoval, že je lepšie prijať preventívne prístup než čakať na katastrofu a že v súčasnosti odhaduje neutrálnu sadzbu okolo 0,5%. Trh vyhodnotil jeho komentáre ako veľmi holubičie a americký dolárový index odpísal na štvrtkovej seansi 0,44%.

Piatok

V piatok sme sa dočkali maloobchodných tržieb z Kanady za máj, ktoré zaznamenali medzimesačný pokles o 0,1%. Trh pritom počítal s rastom o 0,3%.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť