Fed sa nechystá zvýšiť sadzby, zamerať sa miesto inflácia chce na nezamestnanosť. Ekonomika USA v Q4 rástla o 4,1%

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 26.02.2021

DomovSprávyFed sa nechystá zvýšiť sadzby, zamerať sa miesto inflácia chce na nezamestnanosť....

Americký úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) konštatoval, že vakcína od spoločnosti Johnson & Johnson je bezpečná a účinná zo 64% proti novému koronavírusu. Vakcína má tiež výhodu, že je možné ju uchovávať v chladničke až po dobu troch mesiacov a je dostačujúca iba jedná dávka namiesto dvoch.

Miera nezamestnanosti v Británii sa v decembri zvýšila z 5% na 5,1% a dosiahla tak najvyššiu úroveň od prvého kvartálu roku 2016. BOE predikuje, že až v apríli skončí program pre zachovanie pracovných miest, nezamestnanosť sa môže vyšplhať až na 8%. Všeobecne sa však očakáva, že britský minister financií predĺži tento program v marci.

Miera inflácie sa v januári v eurozóne zaznamenala výrazný nárast na 0,9% z poklesu 0,3% v predchádzajúcom mesiaci. Zvýšenie inflácie na túto úroveň bolo v súlade s prognózami analytikov.

Guvernér Fedu Jerome Powell pred výborom pre finančné služby americkej Snemovne reprezentantov informoval, že americká centrálna banka očakáva, že dosiahnutie inflačného cieľa môže trvať aj tri roky. Agentúra Reuters sa domnieva, že Powell naznačil, že sa Fed nechystá zvýšiť sadzby v najbližších rokoch a miesto inflácie sa hlavne sústredí na nezamestnanosť. Súčasná stimulačná politika Fedu podľa Powella umožnila výraznú podporu americkému hospodárstva.

Nové žiadosti o podporu v nezamestnanosti klesli minulý týždeň na 730 tisíc žiadostí. Išlo teda o najnižšiu úroveň za tri mesiace. Keďže americký trh práce stále trpí lockdownom v mnohých štátoch, nezdá sa, že by v blízkej dobe malo dôjsť k výraznému zníženiu žiadostí o podporu v nezamestnanosti.

Ešte zostaneme u americkej ekonomiky, pretože podľa spresnených údajov tamojšia ekonomika dosiahla v štvrtom štvrťroku tohto roka medziročného rastu o 4,1%. Ekonómovia očakávajú, že vďaka očkovaniu a stimulom zo strany vlády aj Fedu zaznamená americké hospodárstvo v tomto roku nárast o 6%.

Guvernérka ECB pristúpila k ústnej intervencii voči výnosom európskych dlhopisov, keď oznámila, že ECB pozorne sleduje výnosy dlhodobých dlhopisov, čo zapríčinilo okamžité zníženie výnosov daných dlhopisov, a teda aj zvýšenie ich cien.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Stavebné sporenie – dá sa veriť online kalkulačkám?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť