Expanzia USA bude pokračovať, tvrdí Powell. Odvetvia zasiahnuté koronavírusom získajú finančnú podporu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 14.02.2020

DomovSprávyExpanzia USA bude pokračovať, tvrdí Powell. Odvetvia zasiahnuté koronavírusom získajú finančnú podporu

V pondelok zverejnila spoločnosť Sentix dôveru investorov v ekonomiku eurozóny, ktorá sa vo februári prvýkrát za štyri mesiace znížila. Investori sa predovšetkým obávajú šírenia nového koronavírusu. Index dôvery investorov teda klesol z januárových 7,6 bodu na 5,2 bodu.

Index CPI v Číne v januári vzrástol z 4,5% na 5,4%, čo predstavovalo najrýchlejší rast za viac ako osem rokov. K rastu spotrebiteľských cien prispelo zdražovanie bravčového kvôli africkému moru ošípaných a tiež oslavy čínskeho Nového roka.

Viceprezident ECB Luis de Guindos konštatoval, že centrálna banka stále disponuje dostatkom monetárnych nástrojov, ktoré môže použiť v prípade, že by si to vyžadovala makroekonomická situácia v eurozóne.

V utorok sme sa tiež dočkali komentárov, zo strany guvernérky ECB Christine Lagarde, ktorá zopakovala, že monetárna politika nemôže byť všemocná. Tým predovšetkým mala na mysli, že je potrebná väčšia koordinácia medzi monetárnou politikou a fiškálnou politikou jednotlivých krajín eurozóny. Podľa Lagardeovej sa vedľajšie účinky uvoľnenej monetárnej politiky postupom času zvyšujú.

Ekonomika vo Veľkej Británii v štvrtom štvrťroku zaznamenala pomalší medziročný rast z 1,2% na 1,1%. Analytici pritom očakávali, že rast ešte viac spomalí (0,8%).

Guvernér Fedu Jerome Powell pred Kongresom oznámil, že Fed bude pokračovať v nákupoch dlhopisov (repo operácie) aj v druhom štvrťroku tohto roka. Ekonomika si vedie veľmi dobre a nevidím dôvod prečo by expanzia nemohla aj naďalej pokračovať, povedal Kongresu Powell.

Stredajšie zasadnutie RBNZ dopadlo pre novozélandský dolár pozitívne, keď centrálna banka ponechala základnú úrokovú sadzbu bez zmeny a zároveň vyslala jasný signál, že sa tento rok nechystá k znižovaniu sadzieb. Z sprievodného vyhlásenia tak vyplýva, že sa členovia bankovej rady domnievajú, že koronavírus bude mať krátkodobý efekt na ekonomiku krajiny. Banka ďalej ohlásila, že je zamestnanosť blízko maximálnej udržateľnej úrovne a že očakáva zrýchlenie hospodárskeho rastu v druhej polovici roka.

Obchodníci vyhodnotili zasadnutie oproti predchádzajúcemu ako viac jastrabie a menový pár NZD / USD v stredu spevnil o približne jedno percento.

Čínsky prezident Si Ťin-pching prisľúbil odvetvím, ktorá bola najviac zasiahnutá koronavírusom, zníženie daní a ďalšie finančné podporu.

Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) vo svojej mesačnej správe o situácii na trhu informovala, že dopyt po rope v tohtoročnom prvom štvrťroku kvôli epidémii koronavírusu medziročne klesne.

Guvernér BOC Stephen S. Poloz vo štvrtok oznámil, že si kanadská ekonomika vedie veľmi dobre. Bez fiškálnych stimulov sa pravdepodobne sadzby budú ešte viac znižovať, dodal Poloz.

Ekonomika eurozóny podľa predbežných údajov, ktoré boli zverejnené v piatok, zaznamenala spomalenie medzikvartálneho rastu z 1,2% na 0,9%, keď konsenzus očakával rast o 1%.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť