Európsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 12.02.2021

DomovSprávyEurópsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číne pristupovať odlišne ako Donald Trump a sústredí sa hlavne na medzinárodné pravidlá. Ďalej prezident dodal, že obe ekonomické veľmoci budú extrémne súperiť.

Inflácia v januári v Spojených štátoch zostala nezmenená na úrovni 1,4%. Analytici očakávali miernejší rast na úrovni 1,5%. Jadrová inflácia v januári zaznamenala pokles z 1,6% na 1,4%.

Európsky parlament schválil protikrízový balíček v hodnote 672,5 miliárd eur. Komisia bude prerozdelovať prostriedky na základe národných plánov jednotlivých krajín. Najviac by malo získať Španielsko a Taliansko, Česká republika by mohla získať až 182 miliárd korún.

Angela Merklová predĺžila “lockdown” minimálne do 7. marca. Nemecká obchodná komora tento krok nesie s nevôlou a tvrdo skritizovala nemeckú vládu. Minister hospodárstva Peter Altmaeir sa preto rozhodol pozvať zástupcov podnikateľského sektora na rokovania.

Britská ekonomika v minulom roku zaznamenala rekordný pokles o 9,9%. Vo štvrtom štvrťroku však v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi vzrástla o 1%.

Index spotrebiteľských cien v januári v Českej republike medziročne poklesol z 2,3% na 2,2% a priblížil sa k inflačnému cieľu ČNB. Podľa Českého štatistického úradu je pokles cien zapríčinený spomalením predchádzajúceho rastu cien potravín a regulovaných cien.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť