Európsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 12.02.2021

DomovSprávyEurópsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číne pristupovať odlišne ako Donald Trump a sústredí sa hlavne na medzinárodné pravidlá. Ďalej prezident dodal, že obe ekonomické veľmoci budú extrémne súperiť.

Inflácia v januári v Spojených štátoch zostala nezmenená na úrovni 1,4%. Analytici očakávali miernejší rast na úrovni 1,5%. Jadrová inflácia v januári zaznamenala pokles z 1,6% na 1,4%.

Európsky parlament schválil protikrízový balíček v hodnote 672,5 miliárd eur. Komisia bude prerozdelovať prostriedky na základe národných plánov jednotlivých krajín. Najviac by malo získať Španielsko a Taliansko, Česká republika by mohla získať až 182 miliárd korún.

Angela Merklová predĺžila “lockdown” minimálne do 7. marca. Nemecká obchodná komora tento krok nesie s nevôlou a tvrdo skritizovala nemeckú vládu. Minister hospodárstva Peter Altmaeir sa preto rozhodol pozvať zástupcov podnikateľského sektora na rokovania.

Britská ekonomika v minulom roku zaznamenala rekordný pokles o 9,9%. Vo štvrtom štvrťroku však v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi vzrástla o 1%.

Index spotrebiteľských cien v januári v Českej republike medziročne poklesol z 2,3% na 2,2% a priblížil sa k inflačnému cieľu ČNB. Podľa Českého štatistického úradu je pokles cien zapríčinený spomalením predchádzajúceho rastu cien potravín a regulovaných cien.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Základy investovania prostredníctvom ETF fondov

ETF fondy patria medzi najpopulárnejšie nástroje moderného investora, ale aj veľkých inštitúcii. Za popularitu ETF fondov môže predovšetkým množstvo výhod, ktoré investorom priniesli. Vie aké výhody sú to?

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť