Európsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 12.02.2021

DomovSprávyEurópsky parlament schválil protikrízový balíček. Nemeckí podnikatelia ťažko nesú predĺženie lockdownu

Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číne pristupovať odlišne ako Donald Trump a sústredí sa hlavne na medzinárodné pravidlá. Ďalej prezident dodal, že obe ekonomické veľmoci budú extrémne súperiť.

Inflácia v januári v Spojených štátoch zostala nezmenená na úrovni 1,4%. Analytici očakávali miernejší rast na úrovni 1,5%. Jadrová inflácia v januári zaznamenala pokles z 1,6% na 1,4%.

Európsky parlament schválil protikrízový balíček v hodnote 672,5 miliárd eur. Komisia bude prerozdelovať prostriedky na základe národných plánov jednotlivých krajín. Najviac by malo získať Španielsko a Taliansko, Česká republika by mohla získať až 182 miliárd korún.

Angela Merklová predĺžila “lockdown” minimálne do 7. marca. Nemecká obchodná komora tento krok nesie s nevôlou a tvrdo skritizovala nemeckú vládu. Minister hospodárstva Peter Altmaeir sa preto rozhodol pozvať zástupcov podnikateľského sektora na rokovania.

Britská ekonomika v minulom roku zaznamenala rekordný pokles o 9,9%. Vo štvrtom štvrťroku však v porovnaní s predchádzajúcimi troma mesiacmi vzrástla o 1%.

Index spotrebiteľských cien v januári v Českej republike medziročne poklesol z 2,3% na 2,2% a priblížil sa k inflačnému cieľu ČNB. Podľa Českého štatistického úradu je pokles cien zapríčinený spomalením predchádzajúceho rastu cien potravín a regulovaných cien.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť