Dohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá

Prehľad ekonomických a politických udalostí - 11.11.2018

DomovSprávyDohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá

POLITIKA

VELKÁ BRITÁNIA

Dohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá. V sobotu britský minister obchodu Fox vyjadril obavu či ku konečnej dohode vôbec dôjde.

Negatívne sa ku schválení dohody vyjadrila i štátna tajomníčka pre zahraničné veci a záležitosti Emily Thorbberry vo vysielaní BBC, keď vyhlásila, že v prípade ak britský parlament Mayovej návrh dohody o Brexite neschváli, Labouristi (najsilnejšia opozičná strana) začnú požadovať nové voľby.

OPEC

Saudská Arábia sa zaviazala znížiť distribúciu ropy do sveta o pol milióna barelov, respektíve 0,5% celkovej svetovej produkcie. Na trhu sa aktuálne vzhľadom na navýšenie produkcie ropy Saudskej Arábie na začiatku tohto roku nachádza nadbytok ropy, keďže sa očakávalo, že Irán v dôsledku uvrhnutých sankcií zo strany USA bude vyvážať do sveta menej ropy. Nestalo sa však tak, pretože Irán uvrhnuté sankcie odmietol, čoho výsledkom je teraz nadbytok ropy na trhu. V posledných mesiacoch začína navyše klesať i dopyt po rope.

Dva nezávislé zdroje neoficiálne potvrdili snahu Saudskej Arábie prinútiť ostatné krajiny OPECU i krajiny ktoré k OPECU nepatria, k zníženiu produkcie ropy aspoň o jeden milión barelov mesačne. Čo je na tejto informácie pravda sa zrejme dozvieme až na najbližšom zasadaní OPECU, ktoré sa bude konať 6-7 decembra.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

DISCLAIMER
Aj keď bolo vynaložené maximálne úsilie na overenie presnosti týchto informácií, neberieme zodpovednosť a ani nezodpovedáme za spoliehanie sa akejkoľvek osoby na túto publikáciu alebo akékoľvek informácie, názory alebo závery obsiahnuté v tejto publikácii. Akékoľvek kroky podniknuté na základe informácií obsiahnutých v tejto publikácii sú výhradne na vaše vlastné riziko. Nezodpovedáme za žiadnu stratu alebo škodu v súvislosti s touto publikáciou. Tento článok je poskytnutý len na informačné účely a nemal by sa považovať za ponuku alebo žiadosť o ponuku na kúpu alebo predaj akýchkoľvek investícií alebo súvisiacich služieb, na ktoré sa môže obsah odkazovať.

spot_img

Najnovšie správy

spot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť