Dohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá

Prehľad ekonomických a politických udalostí - 11.11.2018

DomovDohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá

POLITIKA

VELKÁ BRITÁNIA

Dohoda Británie a EÚ o Brexite je i naďalej viac než neistá. V sobotu britský minister obchodu Fox vyjadril obavu či ku konečnej dohode vôbec dôjde.

Negatívne sa ku schválení dohody vyjadrila i štátna tajomníčka pre zahraničné veci a záležitosti Emily Thorbberry vo vysielaní BBC, keď vyhlásila, že v prípade ak britský parlament Mayovej návrh dohody o Brexite neschváli, Labouristi (najsilnejšia opozičná strana) začnú požadovať nové voľby.

OPEC

Saudská Arábia sa zaviazala znížiť distribúciu ropy do sveta o pol milióna barelov, respektíve 0,5% celkovej svetovej produkcie. Na trhu sa aktuálne vzhľadom na navýšenie produkcie ropy Saudskej Arábie na začiatku tohto roku nachádza nadbytok ropy, keďže sa očakávalo, že Irán v dôsledku uvrhnutých sankcií zo strany USA bude vyvážať do sveta menej ropy. Nestalo sa však tak, pretože Irán uvrhnuté sankcie odmietol, čoho výsledkom je teraz nadbytok ropy na trhu. V posledných mesiacoch začína navyše klesať i dopyt po rope.

Dva nezávislé zdroje neoficiálne potvrdili snahu Saudskej Arábie prinútiť ostatné krajiny OPECU i krajiny ktoré k OPECU nepatria, k zníženiu produkcie ropy aspoň o jeden milión barelov mesačne. Čo je na tejto informácie pravda sa zrejme dozvieme až na najbližšom zasadaní OPECU, ktoré sa bude konať 6-7 decembra.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Základy investovania do dlhopisov

Dlhopisy spolu s akciami patria najdôležitejšie investičné inštrumenty. Zatiaľ čo pri investovaní do akcií sa stávate akcionárom danej spoločnosti, pri dlhopisoch je vaše postavenie voči spoločnosti výrazne odlišné.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť