Dobré správy z USA: produktivita rastie, nezamestnanosť skokovo klesá

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 14.08.2020

DomovSprávyDobré správy z USA: produktivita rastie, nezamestnanosť skokovo klesá

Produktivita v USA nad očakávania. V druhom kvartáli produktivita práce v USA rástla nad očakávania, a to o 7,3% v ročnom vyjadrení. Trh očakával iba o 1,5%. Jedná sa o najsilnejší rast produktivity za posledných 11 rokov.

Tržby mierne sklamali. V júli maloobchodné tržby v USA rástli medzimesačne len o 1,2%. Trh očakával rast 2,3%. Pre porovnanie – v júni tržby rástli o 8,4%, a to predovšetkým vďaka silnému rastu predaja nábytku a domácich potrieb.

Nezamestnanosť v USA skokovo klesá. Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA dosiahol hodnôt “len” 963 tisíc. Jedná sa o citeľné zníženie oproti predchádzajúcom týždni, kedy počet žiadostí bol 1,19 mil. Dôvodom môže byť fakt, že vypršala doterajšia zvýšená podpora v nezamestnanosti, ktorá mala pomôcť Američanom prečkať pandémiu.

Inflácia v USA rastie. Počas júla cenová hladina vzrástla nad očakávania trhu, a to medziročne o 1%. V smere rastu pôsobili predovšetkým ceny potravín a energií. Medzimesačná inflácia sa ustálila na úrovni 0,6%, čo je dvojnásobná hodnota oproti očakávaniam trhu. Akciové trhy na túto správu reagovali pokojne miernym rastom.

Priemyselná produkcia v eurozóne prudko rastie. Počas júna medzimesačný rast priemyselnej produkcie v eurozóne zaznamenal hodnôt 9,1%. V máji to bolo 12,3%. Najvyššia tempo dosiahlo Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, naopak Belgicko a Fínsko zaznamenali pokles.

Dobré správy z Nemecka. Nemecký ZEW index poskočil z 59,3 b. na 71,5 b. Jedná sa o najlepšie skóre od roku 2004!

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť