Dobré správy z USA: produktivita rastie, nezamestnanosť skokovo klesá

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 14.08.2020

DomovSprávyDobré správy z USA: produktivita rastie, nezamestnanosť skokovo klesá

Produktivita v USA nad očakávania. V druhom kvartáli produktivita práce v USA rástla nad očakávania, a to o 7,3% v ročnom vyjadrení. Trh očakával iba o 1,5%. Jedná sa o najsilnejší rast produktivity za posledných 11 rokov.

Tržby mierne sklamali. V júli maloobchodné tržby v USA rástli medzimesačne len o 1,2%. Trh očakával rast 2,3%. Pre porovnanie – v júni tržby rástli o 8,4%, a to predovšetkým vďaka silnému rastu predaja nábytku a domácich potrieb.

Nezamestnanosť v USA skokovo klesá. Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA dosiahol hodnôt “len” 963 tisíc. Jedná sa o citeľné zníženie oproti predchádzajúcom týždni, kedy počet žiadostí bol 1,19 mil. Dôvodom môže byť fakt, že vypršala doterajšia zvýšená podpora v nezamestnanosti, ktorá mala pomôcť Američanom prečkať pandémiu.

Inflácia v USA rastie. Počas júla cenová hladina vzrástla nad očakávania trhu, a to medziročne o 1%. V smere rastu pôsobili predovšetkým ceny potravín a energií. Medzimesačná inflácia sa ustálila na úrovni 0,6%, čo je dvojnásobná hodnota oproti očakávaniam trhu. Akciové trhy na túto správu reagovali pokojne miernym rastom.

Priemyselná produkcia v eurozóne prudko rastie. Počas júna medzimesačný rast priemyselnej produkcie v eurozóne zaznamenal hodnôt 9,1%. V máji to bolo 12,3%. Najvyššia tempo dosiahlo Slovensko, Maďarsko a Rumunsko, naopak Belgicko a Fínsko zaznamenali pokles.

Dobré správy z Nemecka. Nemecký ZEW index poskočil z 59,3 b. na 71,5 b. Jedná sa o najlepšie skóre od roku 2004!

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Obchodovanie na burze a psychika

Obchodníci dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom. Najdôležitejším aspektom obchodovania je avšak psychika. Viete ktoré emócie potrebujete zvládnuť?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť