Čínska vláda zníži dovozné clá na stovky produktov. OPEC + by v marci mohol navýšiť svoju produkciu

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 27.12.2019

DomovSprávyČínska vláda zníži dovozné clá na stovky produktov. OPEC + by v...

Ruský premiér Dmitrij Medvedev nariadil vláde, aby vypracovala odvetné opatrenia aa americké sankcie proti plynovodu Nord Stream 2. Ďalej Medvedev označil americké sankcie za krok, ktorý nezodpovedá ani zásadám medzinárodného práva a obchodu.

Predaj nových domov v Spojených štátoch v novembri medzimesačne vzrástol o 1,3%. Trh pritom očakával že dôjde k poklesu o 0,3%.

Čínska vláda informovala, že od začiatku januára zníži dovozné clá na stovky produktov. Tamojšia vláda tiež sľúbila väčšie otvorenie energetického a telekomunikačného trhu. Podľa analytikov sa Peking týmto krokom snaží podporiť domácu ekonomiku, ktorá v poslednej dobe spomaľuje.

Americký prezident Donald Trump opäť uistil, že prelomová dohoda s Čínou bude čoskoro podpísaná.

Ruský minister energetiky Alexander Novak sa zmienil, že v marci by mohlo dôjsť k navýšeniu produkcie čierneho zlata zo strany OPCIE +.

Člen Rady guvernérov ECB Robert Holzmann sa nedomnieva, že by sa úrokové sadzby v roku 2020 mohli dostať do kladného teritória.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Výhody a nevýhody investovania prostredníctvom ETF fondov

Investovanie prostredníctvom ETF prináša so sebou množstvo výhod, ale aj zopár nevýhod, presnejšie rizík, o ktorých by ste určite mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete tento investičný nástroj využiť.

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Akým spôsobom sa dá investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť