Ceny nielen ojazdených áut v USA spomaľujú. Žiadosti o podporu opätovne klesajú k významnej hranici

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 13.08.2021

DomovSprávyCeny nielen ojazdených áut v USA spomaľujú. Žiadosti o podporu opätovne klesajú...

Inflácia v Česku zrýchľuje. Rovnako ako je tomu u ďalších európskych krajín, aj v Česku sa začala inflácia výrazne zvyšovať. Júlové číslo prekvapilo trhy aj centrálnu banku. Medziročne inflácia vyskočila na 3,4% a jadrová dokonca na 3,8%. Ide o najvyššie hodnoty za posledných štrnásť a pol roka.

Ceny nielen ojazdených áut v USA spomaľujú. Index spotrebiteľských cien CPI v USA vykázal medziročný rast o 5,4%. V medzimesačnom porovnaní rástol v súlade s odhadmi o 0,5% oproti júnovému skoku o 0,9%. Dôležitou položkou sú ceny ojazdených áut, ktoré rástli len o 0,2% oproti skoku 10% v júni. To je pre akciové trhy dobrá správa, keďže nepotvrdzuje obavy z ďalšieho zrýchľovania rastu cien. Pozitívny výhľad však narušila výrobná inflácia (PPI), kde medzimesačne vzrástli ceny o 1% a prekonali očakávaných 0,5%.

Čína sa opäť uzatvára. Čínske úrady sa rozhodli kvôli hrozbe šírenia koronavírusu zastaviť chod jedného z kľúčových prístavných terminálov. Ide o tretí najvyťaženejší prístavný terminál na svete, ktorý je kľúčový pre dodávky do Európy a Severnej Ameriky.

Žiadosti o podporu (opäť) klesajú. Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti minulý týždeň opäť poklesol a dostal sa na 375 tisíc. V ďalších týždňoch by sa dáta mohli dostať pod hranicu 300 tisíc, ktorá je braná ako hranica silného trhu práce.

Trh práce v SR sa prehrieva. Júlová nezamestnanosti predstavovala 3,7%. V Česku je najvyšší počet voľných pracovných miest, a to viac ako 358 tisíc. Tento údaj prekonáva pred korona-krízové ​​maximum, keď počet neobsadených miest bol necelých 352 tisíc.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Ako investovať do ETF fondov

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť