Ceny energií si v Nemecku na ročnej báze pripísali 9,4%

DomovCeny energií si v Nemecku na ročnej báze pripísali 9,4%

EKONOMIKA

FRANCÚZSKO

Počet nezamestnaných zostal v 3 kvartáli na nezmenenej úrovni 9,1%, hoci o 0,1% lepšie než ako odhadovali analytici (9,2%). Počet nezamestnaných je aktuálne o 2,1% vyšší než pred začatím finančnej krízy v roku 2008, kedy sa nezamestnanosť vo Francúzsku pohybovala v okolí 7%.

NEMECKO

Index cien nemeckých výrobcov skončil v októbri v súlade s odhadmi analytikov na mesačnej báze (0,3% odh. 0,3%) i na ročnej báze (3,3% odh. 3,3%).

Ceny energií si na ročnej báze pripísali 9,4%, ropné produkty až 19,2% a darilo sa i zemnému plynu (9,2%), elektrine (9,1%), medziproduktom (2,3%), dlhodobým tovarom (1,7%), zariadeniam a strojom (1,4%).

USA

Počet novo zahájených stavieb (1,23 mil. odh. 1,23 mil.) i stavebných povolení (1,26 mil. odh. 1,26) za mesiac október neprekvapil, keď dosiahol hodnôt s ktorými už analytici počítali. To ale nemení nič na fakte, že obe tieto hodnoty sa i naďalej nachádzajú blízko svojich maxím.

Výstavba rodinných domov poklesla (-1,8%), zato však výraznejšie vzrástla stavba nových apartmánov a bytov (oba po 10,3%).

Z pohľadu regiónov, sa najviac darilo na juhu (4.7%) a strede USA, zatiaľ čo na západe stavba domov poklesla a na severovýchode bola najnižšia od mája 2017.

Je dobrým znamením, že i napriek zvyšujúcim sa úrokovým sadzbám a zvyšujúcim sa nákladom na hypotéky, stav na trhu nehnuteľností je stále v dobrom stave.

POLITIKA

ŠPANIELSKO

Španielsky premiér Pedro Sanches, dnes vyhlásil, že Španielsko britskú dohodu o Brexite nepodporí, pokiaľ sa nezmení britský postoj k riešeniu otázky o Gibraltare.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Podielové fondy – jediná možnosť ako pravidelne investovať?

Na Slovensku využíva väčšina ľudí na pravidelné investovanie sporiace účty v bankách alebo podielové fondy. Existujú avšak aj iné možnosti ako výhodne pravidelne investovať?

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Podielové fondy vs. indexové ETF fondy – aké sú najnovšie trendy?

Vedeli ste, že pokiaľ máte záujem investovať prostredníctvom podielových fondov, tak máte na výber z viac ako 119 tisíc otvorených podielových fondov? Áno, tak populárne je investovanie prostredníctvom podielových fondov vo svete.

Základné rozdiely medzi investovaním do akcií a ETF fondov

ETF fondy predstavuje nástroj, prostredníctvom ktorého sa dá investovať do rôznych finančných inštrumentov, akými sú napríklad aj akcie. Viete aké sú výhody a nevýhody ETF fondov oproti akciám?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť