Ceny energií si v Nemecku na ročnej báze pripísali 9,4%

DomovCeny energií si v Nemecku na ročnej báze pripísali 9,4%

EKONOMIKA

FRANCÚZSKO

Počet nezamestnaných zostal v 3 kvartáli na nezmenenej úrovni 9,1%, hoci o 0,1% lepšie než ako odhadovali analytici (9,2%). Počet nezamestnaných je aktuálne o 2,1% vyšší než pred začatím finančnej krízy v roku 2008, kedy sa nezamestnanosť vo Francúzsku pohybovala v okolí 7%.

NEMECKO

Index cien nemeckých výrobcov skončil v októbri v súlade s odhadmi analytikov na mesačnej báze (0,3% odh. 0,3%) i na ročnej báze (3,3% odh. 3,3%).

Ceny energií si na ročnej báze pripísali 9,4%, ropné produkty až 19,2% a darilo sa i zemnému plynu (9,2%), elektrine (9,1%), medziproduktom (2,3%), dlhodobým tovarom (1,7%), zariadeniam a strojom (1,4%).

USA

Počet novo zahájených stavieb (1,23 mil. odh. 1,23 mil.) i stavebných povolení (1,26 mil. odh. 1,26) za mesiac október neprekvapil, keď dosiahol hodnôt s ktorými už analytici počítali. To ale nemení nič na fakte, že obe tieto hodnoty sa i naďalej nachádzajú blízko svojich maxím.

Výstavba rodinných domov poklesla (-1,8%), zato však výraznejšie vzrástla stavba nových apartmánov a bytov (oba po 10,3%).

Z pohľadu regiónov, sa najviac darilo na juhu (4.7%) a strede USA, zatiaľ čo na západe stavba domov poklesla a na severovýchode bola najnižšia od mája 2017.

Je dobrým znamením, že i napriek zvyšujúcim sa úrokovým sadzbám a zvyšujúcim sa nákladom na hypotéky, stav na trhu nehnuteľností je stále v dobrom stave.

POLITIKA

ŠPANIELSKO

Španielsky premiér Pedro Sanches, dnes vyhlásil, že Španielsko britskú dohodu o Brexite nepodporí, pokiaľ sa nezmení britský postoj k riešeniu otázky o Gibraltare.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Hlavné rozdiely medzi obchodovaním na burze a investovaním

Obchodovanie na burze a investovanie sú dve veľmi rozdielne činnosti. Rozdiely nájdeme ako vo využívaných nástrojoch, tak aj v dobe ich držby, páke, časovej náročnosti, či danení. Čo sa kedy oplatí viac?

Ako investuje miliardár Warren Buffett?

Warren Buffett je jedným z najúspešnejších investorov všetkých čias a zároveň jedným z najbohatších ľudí na svete. Svoje prvé akcie nakúpil už keď mal 11 rokov. Viete akým spôsobom investujte táto legenda?

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Investičné životné poistenie – najdrahší investičný produktov vôbec?

Investičné životné poistenie predstavuje kombináciu poistenia a investovania do podielových fondov. Takáto kombinácia sporenia s poistením vás avšak vie výjsť na poplatkoch oveľa viac, ako by ste si mysleli...

Čo sa oplatí viac – obchodovať na burze alebo investovať?

Oplatí sa venovať tradingu / obchodovaniu na burze alebo radšej investovať? Túto otázku si kladie veľké množstvo ľudí a preto vám prinášame článok, ktorý vám objasní, čo sa vám vo vašej situácii oplatí viac.

Ako na obchodovanie na páku

Pákový efekt umožňuje traderovi obchodovať s vyššou sumou, akou disponuje na svojom účte. Takéto obchodovanie je pravdaže na úkor vyššieho rizika. Má avšak zmysel využívať páku? Ak áno, ako na to?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť