16 miliónov Američanov žiada o podporu. Powell očakáva veľmi vysokú nezamestnanosť

Prehľad ekonomických a politických udalostí v spolupráci s LYNX Broker | 09.04.2020

DomovSprávy16 miliónov Američanov žiada o podporu. Powell očakáva veľmi vysokú nezamestnanosť

Medzinárodný menový fond v pondelok informoval, že eviduje povzbudivé signály oživenia v Číne, avšak varoval, že nemožno vylúčiť obnovenie pandémie v tejto krajine aj inde na svete.

Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Sentix sa dôvera investorov v ekonomiku eurozóny prepadla najnižšie od začiatku sledovania. Hospodárstvo sa kvôli koronavírusu nachádza v hlbokej recesii a pandémie dusí ekonomiku, dodala spoločnosť.

Japonská vláda v utorok oznámila, že chce “naliať” do ekonomiky 108 biliónov jenov, aby sa ju pokúsila povzbudiť. Suma zodpovedá 20% ročného HDP krajiny a predstavuje vyššiu sumu než balíček opatrení, ktorý bol použitý pri finančnej kríze v roku 2008.

Miera nezamestnanosti vo Švajčiarsku sa v marci zvýšila z 2,6% na 2,8%, čo bolo podľa očakávania analytikov.

Snemovňa v stredu schválila novelu zákona, ktorá umožní ČNB obchodovať s cennými papiermi s dlhšou splatnosťou priamo na primárnom trhu. ČNB teda bude môcť kupovať dlhopisy priamo od štátu. Toto rozšírenie je však časovo obmedzené do konca budúceho roka. Novelu ešte musí schváliť Senát a podpísať prezident.

Americký senátor Bernie Sanders oznámil, že ukončuje boj o nomináciu Demokratickej strany pre prezidentské voľby v Spojených štátoch, ktoré sa uskutoční v novembri. Vyzerá to teda, že sa Joe Biden stretne s Donaldom Trumpom o post amerického prezidenta.

Nemecko sprísnilo pravidlá pre preberanie firiem subjekty, ktoré sídlia mimo Európskej únie. Bude sa to týkať firiem, ktoré sú zodpovedné za výstavbu kritickej infraštruktúry, alebo výrobu dôležitých liekov alebo vakcín.

Vo štvrtok bol v Spojených štátoch zverejnený údaje ohľadom žiadostí o podporu v nezamestnanosti, ktoré sa znovu dostali nad 6 miliónov, ako tomu bolo aj v predchádzajúcom týždňov. Tým sa pomaličky začínajú napĺňať predikcie analytikov, že miera nezamestnanosti čoskoro dosiahne dvojciferných čísel.

Guvernér Fedu Jerome Powell tiež uviedol, že by nezamestnanosť mohla dočasne dosiahnuť veľmi vysokých čísel.

Prečítajte si aj ďalšie naše správy zo sveta investícií.

spot_img

Najnovšie správy

spot_imgspot_img

Investovanie, podielové fondy a ETF

Kapitálové životné poistenie – správna dlhodobá investícia?

V jednoduchosti povedané, investori, ktorí majú záujem investovať do ETF fondov majú v podstate máte dve možnosti. Prvou je otvoriť si účet u brokera a nakupovať si ETF fondy sám, tou druhou je využiť služby špecializovanej inštitúcie, ktorá bude danú investíciu spravovať za nich.

Najčastejšie využívané indikátory pri technickej analýze

Väčšina obchodníkov na burze využíva pri tradingu stratégie vytvorené na základe technickej analýzy a analýzy ceny /grafu. Veľké množstvo traderov takúto analýzu dopĺňa taktiež o indikátory a oscilátory.

Dá sa veriť online kalkulačkám stavebného sporenia?

Majú online kalkulačky stavebného sporenia nejakú výpovednú hodnotu, alebo sú len marketingovým ťahom stavebných sporiteľní? Rozhodli sme sa to overiť a prinášame vám detailný prehľad toho, ako vychádza stavebné sporenie v roku 2019.

Čo by ste mali vedieť o investovaní do podielových fondov

Investovanie do podielových fondov predstavuje populárny a rozšírený spôsob zhodnocovania prostriedkov, ktorý je využívaný predovšetkým bežným retailovým obyvateľstvom po celom svete.

Základy technickej analýzy

Technická analýza predstavuje spôsob analýzy ceny podkladového aktíva s cieľom predikcie jej budúceho vývoja ceny. Technická analýza sa zameriava čisto na cenu (graf) a historické dáta a ukazovatele.

Oplatí sa investovať prostredníctvom termínovaných vkladov?

Konzervatívni investori častokrát investujú prostredníctvom termínovaných vkladov a obdobných konzervatívnych produktov. Má takéto investovanie ale zmysel?

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť