Indikátor

Indikátor je predstihový ukazovateľ, ktorý sa snaží indikovať budúci pohyb ceny na základe technickej analýzy, alebo sa snaží predpovedať výsledky budúcich ekonomických udalosti na základe fundamentálnej analýzy.
Technický indikátor: Pod tecnickými indikátormi máme na mysli indikátory, snažiace sa predpovedať pohyb ceny na danom finančnom inštrumete na základe technickej analýzy. Medzi takéto indikátory patria rôzne trendove či mimotrendove indikátory ako je napríklad RSI, MACD, MOVING AVERAGE a mnohé dalšie.
Je dôležité si uvedomiť, že každý indikátor funguje iba za určitých okolností. Napríklad netrendový indikátor RSI funguje na thu len za predpokladu, že sa na danom finančnom inštrumente nevyskytuje cenový trend. Indikátor či súbor indikátorov, ktoré by dávali spolahlivé signály ako na trendovom tak i na netrendovom trhu súčasne, neexistujú.
Fundamentálny indikátor: Fundamentálnym indikátorom môžu byť napríklad maloobchodné tržby, pretože lepšie výsledky maloobchodných tržieb poväčšine indikujú to, že aj výsledky HDP danej krajiny skončia lepšie. Maloobchodné tržby preto slúžia i ako predstihový indikátor výsledkoch HDP.

spot_img

Najčítanejšie články

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť