Slovník investoraCarry Trades

Carry Trades

Carry Trades sú jednou z najpoužívanejších obchodných stratégii na Forex trhu. Ide o obchodovanie založené na rôznom úročení dvoch mien. Investor nakupuje vysoko úročenú menu a predáva nízko úročenú menu. Napríklad ak sa hlavná úroková sadzba na austrálskom dolári pohybuje na 3%, kým v Japonsku je sadzba na japonskom jene 2%, máme potenciál pri držaní long pozície na krose AUD/JPY zarobiť za rok 1% (3% – 2%). Samozrejme len pri predpoklade, že sa úrokové sadzby nebudú meniť a cenový pohyb na AUD/JPY bude nulový.

Príklad bez cenového pohybu
Investor otvorí long pozíciu na menovom krose AUD/JPY pri jeho cenovej hodnote 0,9, pri ktorom nakúpi austrálsky dolár s úrokom 3% a predá japonský jen s úrokom 2%. Po uplynutí jedného roku zostane cenová hladina na AUD/JPY stále na hodnote 0,9. Investor teda za rok zarobil 1%.

Príklad pri cenovom pohybe
Investor otvorí long pozíciu na menovom krose AUD/JPY pri jeho aktuálnej cenovej hodnote 0,9. Po uplynutí jedného roku sa ale cenová hodnota AUD/JPY prepadne o 5% nadol na 0,855. Investor preto i napriek pozitívnemu úroku o hodnote 1% skončí v strate na – 4%.

spot_img

Najčítanejšie články

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť