Slovník investoraBloomberg Professional Terminal

Bloomberg Professional Terminal

Bloomberg Professional Terminal predstavuje hlavný produkt spoločnosti Bloomberg, ktorý nájdete v každej kvalitnej investičnej spoločnosti či banke.

Ide o profesionálny nástroj pre analýzu a prácu s informáciami týkajúcich finančných trhov, ako aj správu portfólií a realizáciu obchodných pokynov. Najväčšou podstatou využitia podobného nástroja je získanie kvalitných, aktuálnych a relevantných informácií ohľadom finančných trhov, ktoré sú kľúčové k analýze situácie ako v ekonomike, tak aj konkrétnych spoločností.

Ďalším veľkým benefitom využitia nástroja, akým je Bloomberg Professional Terminal, je výpočet množstva štatistických ukazovateľov ako ku konkrétnym spoločnostiam, tak aj ku kompletným portfóliam, dostupnosť názorov odborníkov z popredných inštitúcií, či možnosť efektívnej realizácie rizikovej analýzy investícií.

Zlou správou pre menších investor je avšak skutočnosť, že mesačné náklady na Bloomberg Professional Terminal sa pohybujú na úrovni niekoľkých tisíc dolárov. Z tohto dôvodu majú špecializované inštitúcie veľkú výhodu oproti bežným ľuďom a menším investorom, keďže si môžu vďaka veľkému množstvu prostriedkov v správe, dovoliť takúto službu zaplatiť.

spot_img

Najčítanejšie články

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť