Slovník investoraBinárne opcie

Binárne opcie

Binárne opcie sú opcie, obchodované na mimoburzovom (OTC) trhu. U binárnych opcií je výhoda ich krátka doba splatnosti. Existujú i minútové opcie so splatnosťou do jednej minúty. U týchto opcií preto investor môže spoznať výsledok už za jednu minútu. Nevýhody binárnych opcií však prevyšujú ich výhody. Hlavnými nevýhodami je slabá až žiadna regulácia a obchodovanie s negatívnou štatistickou výhodou, pretože za úspešný binárny obchod dostane investor výnos len okolo 75 – 90%, zatiaľ čo za neúspešný binárny obchod príde o celý svoj vklad. Ďalšia nevýhoda je tá, že protistranu investorovi robí vždy broker , ktorý je market maker. Zisky obchodníka preto tvoria stratu brokera a platí to i naopak.

Existuje viacero typov obchodných stratégií binárnych opcií, ale najznámejšia z nich je High/Low stratégia.
Pri High/Low stratégií investor hrá na to, či bude cenová hodnota v určitom časovom období väčšia, alebo menšia než je aktuálna cenová hodnota finančného inštrumentu.
Príklad:  Posledná uzatváracia hodnota sviečkového grafu EUR/USD  na minútovom cenovom grafe bola 1,15. Investor si myslí že uzatváracia cena bude o jednu minútu na ďalšej minútovej sviečke vyššia než aktuálna cena 1,15, a preto nakúpi minútovú binárnu opciu s predpokladom jej rastu.
Investor teda nakúpi (longuje) minútovú opciu (opcia so splatnosťou za jednu minútu ) a počká si minútu na jej výsledok. Po minúte sa cenová sviečka uzavrie na uzatváracom kurze 1,1518, čo je cena vyššia než 1,15 a preto obchodník dostane naspäť nielen svoj vklad ale i patričný výnos, ktorý býva obvykle okolo 75 – 90%. Ak by uzatváracia cena na minútovej sviečke skončila pod 1,15 investor by prišiel o celý svoj vklad.

spot_img

Najčítanejšie články

Dohodnite si nezáväznú bezplatnú konzultáciu ohľadom investovania

  • Hidden

    Dodatočné dáta

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Bezplatná konzultácia
Zatvoriť